چرا این خال ها را نباید لیزر کنید ؟!

بهترین تزریق چربی اصفهان | چرا این خال ها را نباید لیزر کنید ؟!

کدام خال ها را نباید لیزر کرد؟

اگر شما هم جزو این دسته از افراد هستید و به فکر برداشتن خال های بدنتان هستید بهتر است قبل از اقدام برای برداشتن خال را از دست ندهید و بدانید که خال ها ضایعات پوستی هستند که انواع مختلف دارند و بهترین روش برای برداشتن آنها بعد از شناسایی عدم وجود خطر توسط پزشک،جراحی کردن آنها است.

به گفته ی متخصصان پوست بعضی از خال ها اکتسابی هستند و احتمال دارد پس از تولد و در دوران مختلف زندگی در پوست ایجاد شوند. در مورد این دسته خال ها باید گفت حتی تغییرات هورمونی دوران بارداری یا قرار گرفتن در معرض آفتاب هم می تواند باعث ایجاد چنین خال هایی شود.

گروهی از این خال ها اندازه بزرگی دارند و تشخیص بزرگی یا کوچکی خال هم برعهده متخصص پوست است نه خود فرد. به طور کلی خال های بزرگ یا خال هایی که عمق رنگدانه آنها خیلی زیاد است را نباید لیزر کرد.

روش خانگی نخ بستن خال های گوشتی علمی و درست نیست و خونریزی و درد زیادی هم دارد. این روش حذف خال در خانه مورد تایید هیچ پزشکی نیست زیرا خونریزی های متعاقب آن و استفاده از انواع و اقسام ضمادهای تجویزی گیاهی، دست ساز و … خطر التهاب و عفونت در محل خال را افزایش می دهد.

بعد از عمل خال اینکه اثرات زخم روی پوست باقی بماند بستگی به مهارت پزشک و نوع ترمیم پوست بیمار دارد. در پوست برخی افراد بعد از جراحی ، در محل عمل پوست اضافه تشکیل می شود و خطر تشکیل جوشگاه محل عمل زیادتر است.

روش هایی در خال های بزرگ وجود دارد که موجب محو کامل خال نمی شود، اما از نظر ظاهری وضعیت بهتری در آن ایجاد می گردد مانند لایه برداری (پیلینگ)، درم ابریژن و لیزر که خال را کمرنگ تر می کند ، اما این روش ها موقتند و موجب کاهش خطر ابتلا به سرطان (ملانوما) نمی شوند.

انواع ضایعات پوستی:

۱-زگیل
۲-گوشت اضافه (اسکین تگ)
۳-خال
۴- لکه های لنتینگو
۵-خال های سبورئیک
۶-هایپرپلازی غدد سباسه
۷-میلیا
۸-سیرنگوما و…..


برداشت ضایعات پوستی و خال

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید