برداشتن خال برای زیبایی پوست صورت و بدن

بهترین تزریق چربی اصفهان | برداشتن خال برای زیبایی پوست صورت و بدن

برداشتن خال پوست صورت و بدن

برداشتن خال یکی از روش‌های زیبایی است که بسیاری از افراد آن را انجام می‌دهند. به ضایعات ایجاد شده روی پوست خال گفته می‌شود. این ضایعات پوستی اندازه و ابعاد مختلفی دارند. این ضایعات همچنین در انواع مختلفی تقسیم بندی می‌شوند. بسیاری از افراد به خال‌های بدن خود حساس هستند و تمایل دارند آن‌ها را بردارند. در ادامه انواع روش های برداشتن خال را با یکدیگر بررسی می‌کنیم.

خال‌های مادرزادی اولین نوع، خال‌های مادرزادی هستند. این بدان معنی است که شما با یک خال یا چندین خال به دنیا می‌آیید. از هر ۱۰۰ نفر یک نفر با خال متولد می‌شود، که نشان‌دهنده رایج بودن این اتفاق است. این خال‌ها ممکن است بزرگ یا کوچک باشند که در برخی موارد خال‌های مادرزادی بزرگ خطر ایجاد ملانوم یا سرطان پوست را افزایش می‌دهند که نیازمند رسیدگی و پیگیری‌های پزشکی است.

خال‌های دیسپلاستیک ظاهری معمولی دارند. در صورت داشتن ظاهری متفاوت نیازمند بررسی توسط پزشک است. ظاهر این خال‌ها با خال‌های معمولی متفاوت است. این خال‌ها زمانی که اندازه‌ای بزرگ، لبه‌های ناهموار یا سطح ناهموار دارشته باشند، غیر طبیعی در نظر گرفته می‌شوند. این خال‌ها همچنین ممکن است تغییر رنگ داده یا در طول زمان بزرگ شوند. خال‌های

دیسپلاستیک یکی از انواع رایج خال‌ها است که می‌تواند به ملانوم تبدیل شود.

بهترین تزریق چربی اصفهان | چرا این خال ها را نباید لیزر کنید ؟!

خال‌های اکتسابی این خال‌ها سرطانی نبوده اما در صورت تعداد زیاد بالای ۵۰ عدد باید به پزشک مراجعه شود. این خال‌ها بعد از تولد روی پوست بدن ظاهر می‌شوند اما به معنای سرطانی بودن نیست. با این حال در صورتی که بیش از ۵۰ خال روی پوست بدن ظاهر شد در معرض خطر بیشتری برای ملانوم است و بهتر است به پزشک مراجعه شود.

خال‌های اسپیتز برای تشخیص خوش خیم یا بدخیم بودن این نوع خال نیازمند بیوپسی از طرف پزشک است.

همراه ما باشید با مطالب پیشنهادی دکتر مسیح شمعی بهترین تزریق چربی اصفهان :

مزایای برداشتن خال

از مزایای برداشتن خال می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

  1. زیباتر شدن صورت
  2. شفاف شدن پوست
  3. افزایش اعتماد به نفس
  4. کمک به تشخیص زودهنگام سرطان پوست
  5. جلوگیری از سرطانی شدن خال

برداشتن خال برای چه افرادی مناسب است؟

واجد شرایط‌ترین فرد برای تصمیم گیری در مورد برداشتن خال، متخصص پوست است. بیمار باید به پزشک متخصص مراجعه کند تا تشخیص و برداشتن خال توسط او صورت بگیرد. برخی از انواع خال نباید برداشته شوند.

چه افرادی نباید خال برداری کنند؟

افرادی که تصمیم به برداشتن خال در منزل و توسط خود دارند. برداشتن خال در خانه روش مناسبی نیست. همچنین اگر دچار بیماری پوستی هستید، احتمالا این روش برای شما مناسب نیست.

بهترین تزریق چربی اصفهان | بهترین روش برای برداشتن خال کدام است ؟
نکات مهم قبل از برداشتن خال

قبل از برداشتن خال باید از خوش خیم بودن یا بدخیم بودن خال مطلع شوید. برای انتخاب بهترین روش برداشتن خال باید به پزشک متخصص مراجعه کنید و روش مناسب برای پوست شما تعیین شود. ممکن است پزشک از روش لیزر استفاده نکرده و از روش جراحی استفاده کند تا خال را برای انجام تست روی آن به آزمایشگاه بفرستد.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید ماندن جای اسکار روی پوست است. با استفاده از روش‌ها و متدهای جدید ماندن جای خال به حداقل میزان خود رسیده است. پزشکان معمولاً ترجیح می دهند خال را از طریق یک روش جراحی خارج کنند تا بتوانند پوست را از نظر سرطان آزمایش کنند.

برداشتن خال یک جراحی بسیار ساده است با این حال ممکن است عوارض احتمالی خود را داشته باشد. در حالی که این درمان به طور کلی بی‌خطر است اما خطر عفونت، جای زخم و تغییر در احساس پوست وجود دارد. اگر خال برداشته شده بزرگ باشد، جای زخم بیشتر دیده می‌شود. همچنین تغییراتی در احساس پوست از جمله گزگز، بی حسی یا سوزش نیز وجود دارد. بعد از عمل از دستورات پزشک پیروی کنید و ناحیه زخم را تمیز و خشک نگه دارید.

برداشتن خال رو بینی خطرناک است؟

اگر ثابت شد که خال روی بینی شما ملانوم است یا از نظر زیبایی برای شما ناخوشایند است، می‌توانید آن را بردارید. برداشتن خال روی بینی می‌تواند یک روش پیچیده باشد. جراح یا متخصص پوست می‌خواهد جای زخم را به حداقل برساند زیرا این ناحیه روی صورت شما است و بسیار قابل مشاهده است. این عمل اگر توسط متخصص انجام شود خطری ندارد.

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید