مراقبت از پوست پس از برداشت ضایعات پوستی

بهترین تزریق چربی اصفهان | مراقبت از پوست پس از برداشت ضایعات پوستی

پس از برداشت ضایعاتی پوستی چگونه از زخم های باز مراقبت کنیم؟

پس از برداشت ضایعات پوستی اگر پزشک از بخیه برای بستن زخم ها استفاده نکرده باشد شما باید در منزل مراقب آن باشید. این گونه زخم ها از انتها به سطح بهبود می یابند.
ممکن است از شما خواسته شود تا بانداژی را روی زخم قرار دهید. نحوه مراقبت از پانسمان زخم باز، آموزش پانسمان و زمان تعویض پانسمان را پزشک به شما خواهد آموخت.

در برخی موارد پزشک از شما می خواهد تا زخم ها را در معرض هوا قرار دهید.  پس از برداشت ضایعات پوستی محل زخم را باید تمیز و خشک نگاه دارید و آن را روزی یک بار شستشو دهید. اصول شستشوی زخم باز از اهمیت برخوردار می باشد زیرا احتمال بروز عفونت وجود دارد. برای مراقبت از زخم های باز توجه به نکات زیر می تواند کمک کننده باشد:

  • ممکن است پزشک از شما بخواهد تا از وازلین یا پمادهای آنتی بیوتیک روی زخم استفاده کنید. بنابراین استفاده از پماد برای زخم باز باید بر اساس نظر پزشک صورت پذیرد.
  • چسبیدن پانسمان به زخم از مشکلات زخم های باز می باشد. بنابراین توجه به روش کندن پانسمان نیز از اهمیت برخوردار است. اگر بانداژ روی زخم به آن بچسبد می توانید برای جدا شدن آن را مرطوب کنید. البته در برخی موارد شما باید محل زخم را خشک نگاه دارید. در این شرایط پزشک به شما خواهد آموخت که چگونه بانداژ را تعویض کنید.
  • از تمیز کننده های پوستی حاوی الکل، پرکسید، ید یا صابون های محتوی ترکیبات آنتی باکتریال روی زخم ها استفاده نکنید. این ترکیبات می تواند به بافت زخم آسیب برساند و روند بهبود آن را کاهش دهد.

 

اهمیت برداشت ضایعه‌ پوستی

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید