پرهیز بیماران خاص و بیماران پوستی از لیزر موهای زائد

بهترین تزریق چربی اصفهان | پرهیز بیماران خاص و بیماران پوستی از لیزر موهای زائد

یبیماران پوستی از انجام لیزر موهای زائد پرهیز کنند !

لیزر موهای زائد در بیماران پوستی می‌تواند موجب تحریک پوست شود به همین خاطر این گروه از افراد، مجاز به لیزر نیستند. برخی از بیماری های پوستی مانند لیکن پلان، پسوریازیس و ویتیلیگو با انجام لیزر در سطح بدن، احتمال فعال شدنشان بسیار بالاست. چرا که احتمال سوختگی در اثر لیزر موهای زائد در پوست وجود دارد.

افرادی که مبتلا به بیماری خاصی هستند و دارو مصرف می‌کنند از لیزر استفاده نکنند . 

مصرف برخی داروها از عملکرد مناسب لیزر، جلوگیری می‌کند. به همین دلیل افراد تحت درمان نباید موهای زاید خود را به روش لیزر، از بین ببرند. به عنوان مثال، افرادی که آکوتان مصرف می‌کنند، به سبب اختلالاتی که این دارو در اثر بخشی لیزر ایجاد می‌کند و همچنین تأثیرات این دارو بر حساسیت بیشتر پوست، نباید موهای زائد را لیزر نمایند. زیرا نسبت به سایر افراد دچار سوختگی ناشی از لیزر، لک و همچنین اسکار خواهند شد.

افرادی که دچار زخم های عفونی در یک قسمت بدن هستند، در صورت لیزر موهای زائد، احتمال انتشار عفونت در بخش های مختلف بدنشان بالا می‌باشد. بنابراین این افراد نیز، از لیزر نمودن موهای زاید، منع می شوند. مبتلایان به کلوئید هم در لیست افرادی جای می‌گیرند که لیزر موهای زاید برای آنها مناسب نیست. در این رابطه، می بایست به افرادی که دچار اگزمای پوستی و همچنین آکنه هستند نیز اشاره شود.

پوست این افراد هم دچار حساسیت بوده و مراقبت بیشتری را می‌طلبد. از طرفی، در صورت عفونی بودن آکنه یا اگزما، استفاده از لیزر جهت رفع موهای زاید، موجب منتشر شدن آن خواهد شد. همچنین افرادی که ماینوکسیدیل مصرف می کنند باید بدانند که این دارو دقیقا در نقطه مقابل لیزر، قرار دارد. به همین دلیل این گروه نیز از انجام لیزر موهای زائد، منع می‌شوند. شما نیز در صورت مصرف داروی خاص، برای اطلاع از مجاز بودن یا نبودن لیزر موهای زائد، با پزشک متخصص خود مشورت نمایید.

شرایط مختلف پوستی برای لیزر موهای زائد

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید