کرایوتراپی راهی برای از بین بردن زگیل صورت

بهترین تزریق چربی اصفهان | کرایوتراپی راهی برای از بین بردن زگیل صورت

کرایوتراپی زگیل صورت

کرایوتراپی از موثرترین و آسان ترین روش ها برای از بین بردن زگیل هاست . در این روش با استفاده از موادی مانند نیتروژن مایع زگیل ها را در دمایی بسیار سرد و تحت حرارت بسیار پایین از بین می برند .

زگیل در واقع یک تومور پوستی خوش خیم ناشی از پرولیفراسیون یا تکثیر بیش از حد سلول های پوستی و مخاطی می باشد که در اثر  آلودگی به گونه های مختلف اچ پی وی یا ویروس پاپیلوم انسانی یا HPV به وجود می آید.

اگر چه دو سوم زگیل های معمولی طی دو سال خود به خود بهبود می یابند، به دلایل فوق نیاز به درمان زگیل ها در گروهی از افراد احساس می شود. ولی روش درمان زگیل باید به گونه ای باشد که عملکرد و زیبایی برای بیمار حفظ شود و همچنین نباید اسکار ناشی از درمان بدتر از خود زگیل باشد.

یکی از راحت ترین و ارزان ترین روش های مراقبت از پوست کرایوتراپی است. درمان پوستی با استفاه از یخ برای جوانسازی پوست نه تنها آرامش بخش است بلکه به زیبایی پوست شما نیز کمک کرده و آن را سالم و روشن می کند. کرایوتراپی صورت روش درمانی خاص است که در آن ضایعات سطحی پوست، تحت انجماد قرار می‌گیرند. این روش  نسبتاً ارزان، ایمن و قابل‌اعتماد است.

نحوه کرایوتراپی

در اين روش با استفاده از ازت مايع درجه حرارت بافت تا حد فريز شدن پائين آورده مي شود و ضايعه تخريب مي شود. معمولا عمل كرايو در جلسات متعدد انجام می شود، بخصوص در مورد زگيل ها.

-بعد از برداشتن ضايعه، محل زخم بايد تميز نگه داشته شود. از روز بعد مي توانيد حمام كنيد.

-ممكن است لازم باشد با تجويز پزشك  براي چند روز از آنتي بيوتيك خواركي يا موضعي استفاده كنيد.

-بسته به روش به كار رفته، اندازه، محل و نوع ضايعه، مدت زمان لازم براي ترميم متفاوت است. در اين مدت ممكن است پزشك براي شما كرم هاي ترميم كننده تجويز كند.

-حتما به دستورات دارويي و مراقبت هاي توصيه شده براي بعد از عمل توجه كنيد و در موعد مقرر به پزشك مجددا مراجعه كنيد. با توجه به نوع ضايعه و روش كار ممكن است درمان شما نياز به پيگيري داشته باشد.


برداشت ضایعات پوستی و خال

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید