توصیه های مراقبتی پس از گرافت چربی ( قسمت دوم )

بهترین تزریق چربی اصفهان | توصیه های مراقبتی پس از گرافت چربی ( قسمت دوم )

نکات کاربردی مراقبت بعد از تزریق چربی 

در بخش قبل به نیمی از توصیه های مراقبتی مهم بعد از گرافت چربی پرداختیم ، قصد داریم در این بخش با دیگر نکات مهم مراقبت بعد از گرافت چربی با شما همراه باشیم . 

از دیگر نکته های مراقبت از خود بعد از گرافت چربی عبارتند از : 

۱۹-تا ۱۰ روز مصرف نمک به حداقل کاهش داده شود.

۲۰- داروهای خود را تا آخر مصرف کنید.

۲۱-اگر چه عفونت نادر است، آنتی بیوتیک خوراکی (نظیر سفالکسین ) قبل و بعد از عمل تجویز می شود ( از شب قبل از عمل تا ۵ روز بعد از تزریق) معمولا برای کنترل درد نیازی به داروی مخدر نیست و استفاده از استامینوفن و یا ژلوفن کافی خواهد بود.

۲۲- در برخی موارد تزریق چربی در صورت ، طی هفته های اوّل پس از تزریق، غیر قرینگی در صورت دیده می شود که جای نگرانی نبوده و در نهایت دو طرف صورت مانند هم خواهند شد.(این حالت ناشی از تفاوت جذب تورم در دو نیمه ی بدن است و نهایتا اصلاح می شود.

۲۳-اگر تزریق چربی در دست ه بوده ، باید از انجام کارهای غیر ضروری طی دو هفته پس از تزریق خودداری کنید. هرچه میزان حرکت دستها کمتر باشد، میزان ماندگاری چربی بیشتر خواهد بود.

۲۴- در صورتی که تزریق چربی در پاها و ران ها انجام شده باشد، از پیاده روی ساده و تردمیل، طی دو هفته ی اوّل خودداری کنید.

توصیه های مراقبتی پس از گرافت چربی

۲۵- از تحت فشار قرار دادن مناطق تزریق شده به مدت دو هفته خودداری کنید. اگر تزریق چربی در باسن انجام شده باشد، باید هنگام خوابیدن به پهلوها و یا شکم بخوابید و یا با قرار دادن بالش در ناحیه ی کمر، از اصطکاک طولانی مدّت منطقه ی تزریق شده با تشک جلوگیری کنید، و به هنگام نشستن از بالشت حلقه ای بزرگ که خودتان می توانید آماده کنید استفاده کنید تا چربی تزریق شده کمتر تحت فشار قرار گیرد و آسیب نبیند.

۲۶-کسانی که چربی در ساق پا ویا مچ پا تزریق کرده اند باید بدانند که سر پا بودن طولانی سبب افزایش تورم در ناحیه می شود که ممکن است ماه ها ماندگار شود. در این موارد توصیه می شود .

۲۷- به هنگام استراحت پاهای خود را بالاتر از سطح نگه دارند .

۲۸-اگر احیانا دچار آبسه ، درد شدید ، التهاب شدید و پیشرونده در محل برش های کوچک ( سوراخ محل وارد کردن چربی) و یا خروج ترشحات بدبو و به رنگ زرد مایل به سبز ، شدید به پزشک تان مراجعه کنید.


بیشتر بخوانید : تزریق چربی دست (جوانسازی)


۲۹- از پزشک خود نخواهید که زیاد تزریق کند طوری که نیاز به روتوش و یا ترمیم دوباره نداشته باشید زیرا میزان جذب چربی در افراد مختلف متغیر است و امکان دارد در شما میزان بیشتری از سلولهای چربی زنده بماند و از حالت پر آن رضایت نداشته باشید .

۳۰- دانستن این نکته مهم است که بدانیم اگر میزان حجم چربی در نوبت اول برایمان کافی نبوده ، به راحتی می توان در مرحله دوم آن را اصلاح کرد ، ولی اگر میزان چربی زیاد تزریق شده باشد ، خارج کردن این چربی کاری بسیار دشوارتر و پر دردسرتر است .

توصیه های مراقبتی پس از گرافت چربی ( قسمت اول )

توصیه های مراقبتی پس از گرافت چربی

۳۱- صورت نیز مانند دیگر اعضای بدن کاملا قرینه نیست، بعضی از غیرقرینگی ها نامحسوس هستند و فقط با دقت زیاد می توان متوجه آنها شد . پس از تزریق چربی افراد بیشتر خودشان را در آینه چک می کنند و یا اطرافیانشان دقت بیشتری در چهره آنان می کنند و متوجه کوچکترین غیر قرینگی می شوند، در حالی که پس از بررسی عکس قبل از تزریق متوجه وجود غیر قرینگی می شوند .

۳۲- افرادی که تصمیم به انجام تزریق چربی می گیرند و همچنین همسرانشان باید صبر و حوصله کافی داشته باشند، زیرا میزان تورم ، طول مدت تورم و میزان زنده ماندن چربی در بیماران مختلف کاملا متفاوت است و شاید بتوان گفت که برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب گاها باید چندین ماه صبر داشت تا چربی روی صورت به اصطلاح جا بیفتد .

۳۳- چربی در بعضی از نواحی مانند لبها و چانه و خط خنده ، که کلا دور دهان محسوب می شوند ، بدلیل تحرک زیاد این ناحیه هنگام حرف زدن و یا غذا خوردن کمتر ماندگار است و درصد کمتری از چربی تزریق شده باقی می ماند . به همین علت نیاز به انجام مرحله دوم و گاها سوم در این موارد طبیعی است .

۳۴- بیشترین تورم و کبودی در تزریق چربی اطراف چشم مشاهده می شود .

۳۵- حداقل ۴۰% مقدار گرافت شده بعد از یک سال باقی می ماند.

۳۶- مانند هر عمل زیبایی، گرافت چربی هم ممکن است به اصلاحات جزیی بعدی نیاز داشته باشد.

۳۷- حداقل ۶هفته و در بهترین حالت ۴ ماه تا ۶ ماه پس از عمل نسبت به انجام عمل اصلاحی تصمیم گرفته می شود.


تزریق ژل و تزریق چربی چه تفاوت هایی با هم دارند ؟

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید