درمان کم پشتی و ریزش مو با مزوتراپی مو

بهترین تزریق چربی اصفهان | تأثیرات درمانی مزوتراپی

مزوتراپی مو درمانی موثر برای کم پشتی و ریزش مو.

مزوتراپی مو  | موی پرپشت همواره یکی از ملاک‌های جذابیت و زیبایی افراد اعم از زن و مرد بوده است. معمولا با افزایش سن از حجم موها کاسته شده و زنان و مردان زیادی از ریزش موهای خود رنج می‌برند. ریزش مو یک مشکل رایج بین تمام مردم جهان در هر سن و نژادی است. گاهی این مشکل به حدی شدید می‌شود که اعتمادبه‌نفس فرد را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. از گذشته تاکنون روش‌های زیادی به وجود آمده‌اند که می‌توانند تا حدودی جلوی ریزش موها را بگیرند و آن‌ها را متراکم‌تر کنند.

یکی از مدرن‌ترین روش‌های درمانی برای کم‌پشتی موها مزوتراپی مو نام دارد. مزوتراپی مو چیست و چگونه انجام می‌شود؟ مزوتراپی موی سر چه کاربردهایی دارد؟ عوارض مزوتراپی سر چیست؟ مزوتراپی برای مو چقدر هزینه دارد؟ در این مقاله به بررسی تمام سوالات پیرامون مزوتراپی مو می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

در گذشته مزوتراپی برای تسکین درد انجام می‌شد. اما امروزه کاربردهای این روش درمانی بسیار فراتر رفته و درمان‌های زیبایی زیادی به این روش قابل‌انجام است. از جمله کاربردهای مزوتراپی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزوتراپی مو

مزوتراپی مو یک روش مدرن شامل تزریق مستقیم داروها به پوست سر است. این تکنیک روی اپیدرم، بافت همبند پوست، گردش خون و سیستم ایمنی و حسی-عصبی تاثیر می‌گذارد و عملکرد آن‌ها را بهبود می‌بخشد. به تجربه ثابت شده است که این روش درمانی می‌تواند شکل‌های مختلفی از طاسی را درمان کند. با این حال، شواهد علمی کمی وجود دارد که نشان دهد این روش می‌تواند ریزش موها را از بین ببرد.

 تزریق ژل لب اصفهان | مزوتراپی مو

ایده اصلی مزوتراپی موی سر این است که با تامین مواد مغذی، سلول‌های پوستی و فولیکول‌های مو بازیابی و تقویت شده و رشد موها تحریک شود. از جمله موادی که تولید موهای جدید را تشویق می‌کنند، عبارت‌اند از:

 1. بیوتین
 2. دوتاستراید
 3. فیناستراید
 4. ماینوکسیدیل
 5. سیلیسیم آلی
 6. ویتامین‌ها
 7. PRP

مواد مورداستفاده برای مزوتراپی سر را می‌توان به دو دسته مواد اصلی که توسط FDA تایید شده‌اند و مواد مکمل که شرایط موجود را بهبود می‌بخشند، تقسیم‌بندی کرد. لزوم این مواد در مزوتراپی مو توسط FDA تایید شده است، اما فرمول استانداردی برای ترکیب آن‌ها وجود ندارد. در واقع، مقدار ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، هورمون‌ها، داروها، عصاره‌های گیاهی طبیعی و… در این تزریق‌ها به عمل و تجربه پزشک بستگی دارد.

مزوتراپی برای تقویت مو

مزوتراپی مو ویتامین‌های لازم برای رشد و تقویت موها را فراهم می‌آورد و جریان خون را در ناحیه پوست بهبود می‌بخشد. محلول مزوتراپی که به پوست سر تزریق می‌شود، حاوی ترکیبی از مواد شیمیایی خاص، ویتامین‌ها، آنزیم‌های مشترک و اسیدهای آمینه است که بر اساس نیاز بیمار تنظیم می‌شود. مزوتراپی موی سر با ترمیم تدریجی هورمون‌ها به رشد رشته‌های موی سالم کمک کرده و باعث تقویت موها می‌شود.

به‌گفته مقاله‌ای در سایت advanceclinic، شانس موفقیت در مزوتراپی برای مو حدود ۹۰ تا ۹۲ درصد است. چراکه مزوتراپی باعث گردش خون فعال در ناحیه سر شده و از این طریق رشد فولیکول‌های مو را سریع‌تر می‌کند.

بهترین تزریق چربی اصفهان | درمان کم پشتی و ریزش مو با مزوتراپی مو

مزوتراپی جهت جلوگیری از ریزش مو

مواد مغذی در مزوتراپی سر برای درمان ریزش مو هم می‌توانند موثر واقع شوند. در واقع مزوتراپی موی سر نه تنها از ریزش موها جلوگیری می‌کند، بلکه می‌تواند رشد فولیکول‌ها را تحریک کرده و باعث رویش موهای جدید در سر شود. چراکه مواد تزریق‌شده سلول‌های پوستی را بازسازی کرده و به فولیکول‌های مو استحکام می‌بخشند.

مزوتراپی برای درمان آلوپسی

آلوپسی آندروژنتیک متداول‌ترین نوع آلوپسی است که در حال حاضر، ماینوکسیدیل موضعی و فیناستراید خوراکی برای درمان آن تایید شده است. برای مشاهده تاثیر مزوتراپی مو روی درمان آلوپسی در سال ۲۰۱۹ انجام و نتیجه آن در مقاله‌ای در سایت Wiley Online Library، منتشر شد. طی این مطالعه مخلوطی حاوی ماینوکسیدیل و فیناستراید همراه با بیوتن و دی‌پانتنول، هر دو هفته یک بار به پوست سر بیمار تزریق شد. در جلسات دهم و بیستم، متخصصان پیشرفت قابل‌توجهی را در تراکم و ضخامت موهای بیمار شاهد بودند. از همین رو به نظر می‌رسد مزوتراپی برای مو نتیجه‌بخش بوده و این روش بدون هیچ عارضه خطرناکی، آلوپسی را درمان کرده است.

مزوتراپی به عنوان ترمیم مو بعد از کاشت

موهای کاشته‌شده دو هفته بعد از کاشت شروع به ریزش می‌کنند و موهای جدید تقریبا بعد از دو ماه رشد خود را از سر می‌گیرند. گردش خون در پوست سر باعث رسیدن مواد مغذی به فولیکول‌ها شده و رشد آن‌ها را تحریک می‌کند. طبیعی است که بهبود گردش خون می‌تواند در رشد بیشتر فولیکول‌ها تاثیرگذارتر باشد. مزوتراپی موی سر با بهبود گردش خون در پوست سر و رساندن مواد مغذی به فولیکول‌ها، رشد آن‌ها را چند برابر می‌کند. به همین دلیل مزوتراپی برای مو بعد از کاشت به‌عنوان یک روش ترمیمی، نتیجه چشمگیری را می‌تواند به ارمغان آورد.

تزریق ژل لب اصفهان | بررسی مراقبت های بعد از مزوتراپی

بررسی مراقبت های بعد از مزوتراپی

برای کاهش عوارض ناشی از مزوتراپی موی سر بهتر است بعد از اتمام عمل، مراقبت‌های لازم را انجام دهید. از جمله این مراقبت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برای کاهش تورم، درد و سوزش از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • حداقل ۴ ساعت بعد از درمان، سر خود را نشویید و دوش نگیرید.
 • برای رفع کبودی و بهبود عوارض از داروهای تجویزشده توسط پزشک استفاده کنید.
 • تا ۲۴ ساعت بعد از مزوتراپی برای مو از مصرف داروهای ضدالتهابی مانند آسپرین یا ویتامین E خودداری کنید.
 • برای تسکین درد یا ناراحتی می‌توانید از مسکن‌های عمومی مانند استامینوفن استفاده کنید.
 • تا ۴۸ ساعت بعد از درمان از رفتن به وان‌های آب گرم، سونا، جکوزی و ماساژ بپرهیزید.
 • تا دو هفته بعد از مزوتراپی مو در معرض نور خورشید قرار نگیرید.
 • تا دو روز بعد از درمان از انجام فعالیت‌ها و ورزش‌های سنگین که باعث تعریق می‌شوند، خودداری کنید.
 • روز اول مایعات و آب فراوان بنوشید.

چرا کلینیک دکتر مسیح شمعی انتخاب مناسبی برای مزوتراپی مو است؟

همانطور که گفته شد، بیشتر عوارض ناشی از مزوتراپی مو ممکن است به‌خاطر عدم مهارت و تجربه کافی پزشک باشد. بنابراین انجام مزوتراپی موی سر توسط یک پزشک ماهر و مجرب می‌تواند علاوه بر برآورده کردن انتظارات شما از این روش، تا حد زیادی از بروز عوارض آن نیز جلوگیری کند. کلینیک دکتر مسیح شمعی  یکی از بهترین و معتبرترین کلینیک‌های تخصصی تزریق ژل و بهترین تزریق چربی اصفهان و سایر خدمات زیبایی  است .

این مجموعه با استفاده از به‌روزترین امکانات و تجهیزات، انواع خدمات  زیبایی تخصصی پوست و مو از جمله مزوتراپی مو ، فیلر مو ، تزریق چربی و تزریق ژل لب را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

بهترین تزریق چربی اصفهان | درمان کم پشتی و ریزش مو با مزوتراپی مو .

تأثیرات درمانی مزوتراپی

با وجود اینکه امروز اکثراً مزوتراپی را روشی برای درمان ریزش مو می‌دانیم، اما باید بگوییم که این تکنیک درمانی در بهبود بسیاری از شرایط سلامتی دیگر نیز مؤثر واقع می‌شود. از مزوتراپی در موارد درمانی و ترمیمی زیر استفاده می‌کنند:

 1. درمان آلوپسی؛ وضعیتی که باعث ریزش مو می‌شود
 2. روشن کردن پوست و کمرنگ کردن رنگ‌دانه‌های تیره
 3. تنظیم عملکرد دوباره بدن
 4. سفت کردن پوست شل
 5. کاهش سلولیت (تجمع چربی)
 6. از بین بردن چین‌وچروک و خطوط پوست
 7. حذف چربی در نواحی مانند معده، ران، باسن، پاها، بازوها و صورت

برای درمان ریزش مو به چند جلسه مزوتراپی نیاز است؟

برای اینکه نتیجه درمانی خوبی حاصل شود، معمولاً بسته به شرایط فرد پزشک توصیه می‌کند بین ۳ تا ۱۵ جلسه درمان مزوتراپی تکرار شود. در شروع پروسه درمان فاصله بین دو جلسه ۷ تا ۱۰ روز است. اگر سرعت درمان زیاد باشد و نتایج خیلی خوب باشد، فاصله تکرار جلسات به دو هفته تا یک ماه یک‌بار افزایش پیدا می‌کند.

 

با ما همراه باشید با مطالب خواندنی و آموزنده : 

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید