علت و درمان چین و چروک

علت و درمان چین و چروک | بهترین تزریق چربی اصفهان

علت و درمان چین و چروک

برای این که بخواهیم درباره علت و درمان چین و چروک صورت صحبت کنیم باید ابتدا اطلاعات جامع و کاملی در این رابطه را در اختیار شما قرار دهیم. پوست از سلول هایی تشکیل شده است که دارای مقداری پروتئین کلاژن و پروتئین های انعطاف پذیر الاستین است. اگر به دلیل های مختلف این پروتئین ها کم شوند و از بین بروند یا سلول های پوستی به دلیل های دیگری آسیب ببینند چین و چروک صورت رخ می دهد. درباره علت ایجاد چین و چروک صورت در متن زیر بیشتر توضیح می دهیم.

دلایل چین و چروک های روی صورت

برای این که درمان چین و چروک صورت را بررسی کنیم می توانیم موارد مختلفی را در نظر بگیریم. علت های ایجاد خط ها در پوست های مختلف بدن متعدد است اما همه آنها می تواند سبب ایجاد چین و چروک پوست شوند. معمولا چین و چروک که در ناحیه پوست صورت پیش می آید بسیار بیشتر از سایر نقاط پوست به چشم می آید و می تواند باعث ناراحتی افراد شود زیرا در فاکتور هایی که دنیای مدرن برای داشتن چهره زیبا در نظر گرفته است داشتن پوست صاف و بدون چروک یکی از مهم ترین پارامتر های زیبایی است.

به همین جهت بسیاری از افراد سعی می کنند اگر بر اثر عوامل مختلف چین و چروکی بر روی پوست آنها ایجاد شد آن را از بین ببرند. در ادامه درباره عامل های مختلفی که می تواند باعث ایجاد خطوط چهره و یا همان چین و چروک ها شود بیشتر توضیح می دهیم.

علت و درمان چین و چروک | بهترین تزریق چربی اصفهانافزایش سن

در بررسی علت و درمان چین و چروک صورت یکی از مهمترین مواردی که در نظر گرفته می شود سن افراد است. معمولا با افزایش سن در تمامی انسان ها خطوطی بر پوست های صورت آنها ایجاد می شود. زیرا با افزایش سن به طور طبیعی و کاملا خودکار سلول های پوستی بدن افراد شروع به از دست دادن رشته های کلاژن و فیبرهای پروتئینی الاستین می کند در نتیجه پوست آنها خاصیت انعطاف پذیری خود را از دست می دهد و چین و چروک هایی روی پوست ایجاد می شود.

قرار گرفتن در معرض ماورا بنفش

یکی دیگر از عامل هایی که برای علت و درمان چین و چروک صورت می توان در نظر گرفت میزان در معرض بودن افراد در برابر نور ماورا بنفش است. پرتو های یو وی با انرژی که دارند می توانند به سلول های پوستی نفوذ کنند و به دلیل بالا بودن انرژی سبب شکستن پروتئین های کلاژن و و رشته های پروتئینی انعطاف پذیر الاستین شوند. در این صورت وقتی که ساختار سه بعدی این دو رشته پروتئینی بر اثر انرژی پرتو های یو وی تغییر می کند عملا توانایی عملکردی خود را از دست می دهند و پوست که به سبب عملکرد آنها انعطاف پذیر بود این انعطاف پذیری را به میزان قابل توجه ایی از دست می دهد و در نتیجه خطوط مختلف بر پوست صورت افرادی که هنوز سن زیادی ندارد ایجاد می شود.

این دو عامل که در علت و درمان چین و چروک صورت مورد بررسی قرار می گیرد کلیدی ترین مواردی است که به آنها توجه می شود. اگر افراد قصد پیشگیری از ایجاد خطوط چهره دارند باید بدانند مهم ترین عامل محافظت پوست صورت در برابر نور خورشید است. در نتیجه باید تمامی افراد سعی کنند از کرم های ضد آفتاب مرغوب برای این کار استفاده کنند. همچنین داشتن رژیم غذائی سالم نیز می تواند سبب پیشگیری از ایجاد چین و چروک صورت شود.

راه های درمان چین و چروک صورت

برای بررسی علت و درمان چین و چروک صورت می توان به پزشک متخصص پوست مراجعه کرد. اما باید توجه داشته باشید حتی اگر در صورت شما چین و چروک دیده می شود و قصد درمان آن را دارید باید همراه با روش های درمانی، اقداماتی که سبب پیشگیری از ایجاد چین و چروک می شود را نیز انجام دهید زیرا در این صورت روند درمانی و بهبود بهتری خواهید داشت. اما همان طور که گفته شد علت و درمان چین و چروک می تواند شامل موارد متعددی باشد.

استفاده از کرم های مخصوص

یکی از موثر ترین و شایع ترین روش هایی که توسط پزشک ها برای درمان چین و چروک صورت توصیه می شود استفاده از کرم های مخصوص است. این کرم ها معمولا دارای مواد لازم جهت تغذیه و بازسازی پوست هستند و می تواند به مرور سبب کاهش چین و چروک های پوست صورت شود. روش دیگری نیز برای این منظور وجود دارد که آن عمل جراحی است. در عمل های جراحی که توسط جراح زیبایی انجام می شود پوست صورت به اصطلاح لیفت شده و کشیده می شود در نتیجه چین و چروک صورت از بین می رود.

استفاده از این روش درمانی می تواند سبب بروز نتیجه زود هنگام شود به طوری که بعد از عمل جراحی شما می توانید شاهد از بین رفتن چین و چروک پوست خود باشید. روش های دیگری از جمله استفاده از لیزر نیز برای از بین بردن خط های چهره وجود دارد که باید توسط افراد متخصص لیزر درمانی انجام شود همچنین استفاده از مواد لایه بردار نیز می تواند راهکاری برای درمان چین و چروک صورت باشد.

 |  اینستاگرام دکتر مسیح شمعی تزریق چربی اصفهان |


مطالعه بیشتر : 

نکات قبل و بعد از لیزر موهای زائد

لیفت ابرو چیست؟

بلفاروپلاستی چیست؟

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید