آشنایی با نحوه مراقبت بعد از تزریق بوتاکس پیشانی

بهترین تزریق چربی اصفهان | بوتاکس پیشانی

مراقبت بعد از تزریق بوتاکس پیشانی

مراقبت های بعد از بوتاکس پیشانی ؛ حذف خطوط و چین و چروک صورت باعث می شود تا چهره تان جوان تر و شاداب تر به نظر بیاید. روش های زیبایی مختلفی مانند بوتاکس وجود دارد که این کار را برایتان انجام می دهد. بوتاکس پیشانی و دور چشم جز بوتاکس های پرطرفدار بوده که چین و چروک دور چشم و خطوط پیشانی را رفع می کند. اخم کردن و حرکت زیاد ابروها باعث شده تا خطوط پیشانی زودتر از نقاط دیگر صورت نمایان شود.

بوتاکس در واقع نوعی سم است که ماهیچه مورد نظر را فلج می کند. این کار سبب می شود تا ماهیچه قادر به انقباض نباشد و چین و چروک آن بهبود یابد. در این روش مواد بوتاکس را با کمک یک سوزن ظریف به ناحیه مورد نظر تزریق می کنند. بوتاکس پیشانی از جمله روش های زیبایی پرطرفدار بوده که در ادامه قصد داریم در مورد مراقبت بعد از آن با شما صحبت کنیم.

مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی بسیار مهم است، زیرا اگر مواردی را رعایت نکنید نتیجه مطلوب از بوتاکس را بدست نمی آورید.

 • ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس پیشانی

یکی از گزینه های مهم جهت مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی، عدم انجام کار و ورزش های سنگین است. اگر شما ناحیه پیشانی خود را بوتاکس کرده اید تا ۲۴ ساعت از انجام ورزش های سنگین، ایروبیک، خم شدن به سمت زمین و سایر ورزش های هوازی خودداری فرمایید. در نتیجه بلافاصله بعد از تزریق سعی کنید به باشگاه نروید.

 • عرق کردن بعد از تزریق بوتاکس پیشانی

مراقبت بعد از تزریق بوتاکس پیشانی بسیار مهم بوده چون در نتیجه کار تاثیرگذار است. زمان مناسبی را برای تزریق بوتاکس انتخاب کنید؛ مانند: آخر هفته و روزهای تعطیل که در منزل هستید و استراحت می کنید. عرق کردن بعد از بوتاکس نتیجه خوبی در پی نخواهد داشت. توصیه می شود بعد از تزریق بوتاکس از قرارگیری در محیط های گرم، نزدیک به اجاق گاز، دوش آب داغ، سیستم های گرمایشی و… خودداری فرمایید، زیرا ممکن است مایع بوتاکس پخش شود.

بهترین تزریق چربی اصفهان | بوتاکس پیشانی

 • استفاده از کمپرس یخ بعد از تزریق بوتاکس پیشانی

بطور معمول یکی از روش های مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی که در مطب پزشک به شما پیشنهاد می شود، استفاده از کمپرس یخ است. این کار باعث می شود تا دمای ناحیه بوتاکس شده کاهش پیدا کند که برای ماده تزریقی بهتر است و احتمال کبودی جای سوزن را کاهش می دهد. سعی کنید پس از تزریق حتما از کمپرس سرد استفاده کنید.

 • شستن صورت بعد از تزریق بوتاکس پیشانی

اگر قصد انجام مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی را دارید، بعد از تزریق به مدت ۳ الی ۴ ساعت به صورتتان آب نزنید. پیش از رفتن به مطب پزشک جهت تزریق، صورتتان را کاملا پاک کنید و تا حداقل ۵ ساعت بعد صورتتان را نشویید. همچنین بعد از گذشت زمان معین صورتتان را به هیچ وجه با آب داغ نشویید و فقط از آب سرد استفاده کنید. وجود حرارت و گرما باعث جابجایی و پخش ماده بوتاکس می شود.

نکته دیگری که بسیار مهم است عدم انجام روش های درمانی و زیبایی صورت بعد از بوتاکس است. اگر قصد انجام لیزر، میکرودرم، مزونیدلینگ و… را پس از تزریق بوتاکس دارید حتما با پزشک مشورت کنید و این خدمات را ۳ روز به تعویق بیندازید.

 • ماساژ صورت بعد از بوتاکس

پس از تزریق فرد متخصص پیشانی و نواحی چشم را ماساژ می دهد تا ماده تزریقی در جای مناسب قرار گیرد. شما در منزل می توانید با اخم کردن، بالا و پایین دادن ابروها و ریز کردن چشم ها در زمان ۲ ساعت پس از تزریق به جذب بهتر این ماده کمک کنید. مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی در مجموع کارهای کاملا ساده ای هستند که انجام این امور، نتیجه این روش زیبایی را چندین برابر می کنند.

بهترین تزریق چربی اصفهان | بوتاکس پیشانی .

بعد از تزریق بوتاکس پیشانی چگونه بخوابیم؟

نکات زیر را برای حداقل دو شب رعایت فرمایید تا نتیجه بوتاکس خراب نشود:

 1. برای دو شب به سمت پشت بخوابید تا به پیشانی فشار وارد نشود.
 2. بالش مناسبی برای تکیه دادن در زمان خواب انتخاب کنید.
 3. به هیچ عنوان روی شکم نخوابید تا ماده بوتاکس جابجا نشود.
 4. بعد از گذشت ۳ الی ۴ شب می توانید به وضعیت خواب هر شبتان بازگردید.

افراد مناسب برای تزریق بوتاکس

همانطور که مراقبت بعد از بوتاکس پیشانی مهم است، مراقبت های پیش از آن هم از اهمیت برخوردارند. زنان باردار، زنان شیرده، وجود لک، جوش، تبخال و راش روی پوست از جمله موارد منع بوتاکس هستند. پیشنهاد می شود پیش از تزریق بوتاکس حتما با پزشک صحبت کنید و داروهای مصرفی خود را به وی اطلاع دهید.

طبق مطالبی که در بخش های بالاتر گفتیم، بوتاکس پیشانی یک روش غیرتهاجمی و آسان برای از بین بردن چین و چروک صورت است. برندهای بوتاکس متعددی در بازار وجود دارد که با مشورت پزشک می توانید یک مورد را تزریق کنید.

 

بهترین تزریق چربی اصفهان |بوتاکس پیشانی

زمان بهبودی بعد از تزریق بوتاکس پیشانی چقدر است؟

در واقع تزریق بوتاکس اصلا دوره نقاهتی نخواهد داشت. زمان تزریق بوتاکس  حدودا ده الی یک پانزده دقیقه است، سپس شما می توانید به باقی کارهای روزمره تان با رعایت نکاتی بپردازید.

با توجه به نحوه تزریق ممکن جای سوزن کمی کبود شود که دو الی سه روز بعد بهبود می یابد. نخوابیدن جز موارد مراقبت بعد از بوتاکس است. بعضی افراد پس از تزریق احساس خواب آلودگی می کنند که نباید بخوابند. دراز کشیدن امکان دارد باعث جابجایی مواد بوتاکس شود که نتیجه کار را نامطلوب می سازد. بهتر است حدودا ۴ ساعت بعد از تزریق به حالت نشسته باشید و سرتان را به سمت پایین خم نکنید. بهترین زمان برای تزریق بوتاکس پیشانی روزهایی است که مشغله کمی دارید و می توانید در خانه استراحت کنید.

 

 

بهترین تزریق چربی اصفهان دکتر مسیح شمعی :

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید