بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی چیست؟ | بهترین تزریق چربی اصفهان

بررسی کامل بلفاروپلاستی

هر آنچه که باید در مورد زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) بدانیم!

زیبا بودن یک فرد بستگی به اجزای صورت او دارد یعنی هر چه اجزای صورت یک نفر زیباتر باشد در نهایت زیبایی صورت او بیشتر می شود. در بین اجزای صورت بعضی از اجزا هستند که تاثیر بسیار زیادی روی زیبایی دارند. مثلا زیبا بودن چشم ‌ها روی زیبا بودن چهره به شدت تاثیر می گذارد. در نتیجه یک فرد هر چقدر که چشم های زیباتری داشته باشد صورت زیباتری هم دارد. از این رو زیبایی چشم ها از اهمیت فوق العاده ای برخوردار هستند.

همه انسان ها برای زیبا تر شدن چشم های شان تلاش می کنند. خانم ها می توانند با انجام میکاپ به زیباتر شدن چشم خود کمک کنند اما آرایش تنها راه زیبایی چشم نیست. به جز آرایش کردن روش های دیگری هم وجود دارند که از آن ها برای زیبا ساختن چشم ها استفاده می شود. یکی از این روش ها انجام عمل زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) است.

تاثیر پلک ها در زیبایی صورت

پلک ها از مهم‌ ترین قسمت‌ های چشم به شمار می‌ آیند و تاثیر زیادی روی چهره افراد دارند.با بالا رفتن سن انسان ها بدنشان دچار تغییراتی می‌ شود. گاهی صورت افراد می‌ تواند نشان دهنده سن آن ها باشد اما این مسئله در همه موارد صدق نمی کند چون ممکن است اشخاصی سن زیادی نداشته باشند اما صورت آن ها سن شان را بیشتر نشان دهد. پلک ها قسمتی از صورت هستند که زودتر از بقیه اجزای صورت میتوانند بالا رفتن سن را نشان دهند. همان طور که گفتیم ممکن است گاهی فردی سن بالایی نداشته باشد اما اجزای صورت او سنش را بیش تر نشان می دهد از این رو زیبایی پلک از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا روی چهره انسان تاثیر زیادی دارد.

بلفاروپلاستی چیست؟ | بهترین تزریق چربی اصفهانعوامل افتادگی پلک ها

عوامل زیادی هستند که باعث چروک شدن و یا افتادگی پلک ها می شوند از جمله این موارد می توان به کم‌ کاری و یا پر کاری تیروئید اشاره کرد. در این قسمت از متن به عواملی که سبب افتادگی پلک ها می شوند می پردازیم.

سرطان

در صورت وجود سرطان اگر در اطراف بافت چشم تومور وجود داشته باشند. این تومورها روی عصب ها تاثیر می‌ گذارند و عصب ها نیز روی پلک ها تاثیر می گذارند و به این ترتیب وجود سرطان سبب تغییر در شکل پلک ها می شود.

عمل جراحی

گاهی بعضی از عمل های جراحی سبب تغییر در شکل پلک ها می شوند. پزشکان تمرین ها و تحقیق های زیادی را انجام داده اند که بعد از انجام عمل های جراحی پلک انسان دچار تغییرات نشود. اما متاسفانه باز هم این مشکل در برخی از موارد مشاهده می شود و هرگاه شخصی عمل هایی مانند عمل جراحی آب مروارید، قرنیه، عیوب انکساری (مانند لیزیک) را انجام دهد ممکن است پلک او دچار افتادگی شود.

افزایش سن

همان طور که در ابتدای این مطلب برای شما بیان کردیم افزایش سن می تواند تاثیر زیادی روی پلک بگذارد و باعث افتادگی آن ها شود.

مشکل در عضله های اطراف چشم

در صورت عضله های مختلفی وجود دارد که این عضله ها هر کدام برای نگه داشتن و حفظ شکل برخی از قسمت های صورت به کار می روند. اطراف چشم دارای ۳ عضله هستند که می توانند چشم ها را به خوبی نگه دارند و شکل آن ها را حفظ کنند. وجود مشکل در هر کدام از این عضله ها می‌ توانند باعث افتادگی پلک ها شود.

آسیب دیدگی

بعضی از آسیب دیدگی ها می توانند سبب افتادگی پلک ها شوند. به طور مثال هرگاه به سیستم عصبی انسان ها آسیب هایی وارد شود ممکن است دچار مشکلاتی شوند و بعضی از کارهای خود را به درستی انجام ندهند. به این ترتیب آسیب وارد شدن به سیستم عصبی ممکن است دچار افتادگی پلک شود.

زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)

به عملی که روی پلک ها انجام می‌ شود عمل زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) گفته می شود. این عمل اگر طبق اصول انجام شود می تواند تاثیرات مثبتی روی شکل پلک ها بگذارد. به طور کلی برای انجام جراحی ‌هایی مانند جراحی های زیر از عمل زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) انجام می شود.

  • جراحی پلک بالا
  • جراحی زیبایی پلک پایین
  • جراحی پلک افتاده

تمام جراحی‌هایی که در بالا گفته شده است جزو عمل زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) قرار می‌ گیرد. که دارای شرایط خاصی هستند. به طور مثال می توان برای از بین بردن پفی که پشت چشم وجود دارد و یا حتی برای برداشتن پوست های اضافی در پلک می توان از عمل جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) استفاده کرد.

اما جراحی پلک بالا و جراحی پلک پایین شرایط متفاوت‌ تری را دارا هستند. همان طور که گفتیم با افزایش سن صورت انسان ها دچار تغییراتی می شود یکی از این تغییرات اضافه شدن پوست اطراف دور چشم ها می شود. ممکن است این پوست های اطراف چشم به قدری زیاد شود که بینایی برای شخص سخت شود در این صورت می‌ توان عمل زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) را انجام داد. به طور کلی می توان گفت مشکلی برای بیماری که این عمل را انجام می دهد به وجود نمی آید اما فقط باعث خشک شدن چشم ها می شود.

 |  اینستاگرام دکتر مسیح شمعی تزریق چربی اصفهان |


مطالعه بیشتر : 

مراقبت های قبل و بعد از لیزر کندلا

هایفوتراپی چیست؟

ماندگاری و ویژگی های ژل آلاینا

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید