آیا حساسیت ژل های اسید هیالورونیک وجود دارد ؟

بهترین تزریق چربی اصفهان | تزریق ژل لب اصفهان | آیا حساسیت ژل های اسید هیالورونیک وجود دارد ؟

آیا ژل های تزریقی حساسیت دارند؟

 فیلرها عمدتا از مواد ساخته شده یا مواد طبیعی و اسید هیالورونیک  درست می شوند. با تزریق فیلرها زیر پوست می توان چین و چروک های صورت را از بین برد. ژل ها معمولا در نواحی تزریق ژل به لب ، گونه ها ، چانه و خط فک تزریق می شود و ظاهری جوان تر و پرتر می سازند.

مزیت دیگر فیلرها ، می توان با استفاده از ژل ها ظاهر اسکارها را بهبود بخشید. بیشتر فیلرها به مرور جذب بدن می شوند. پس با توجه به نوع و ساختار ژل ها ماندگاری چند ماهه تا چندین سال دارند. تعدادی از فیلرها به عنوان ژل های دائمی شناخته می شوند که نتایج آن ها ممکن است چند سال ماندگاری داشته باشد.

یکی از سوالات رایج بین علاقه مندان تزریق ژل ، بحث حساسیت این نوع ماده های پرکننده است. بیشتر مواقع سوال می شود که آیا ژل های تزریقی حساسیت دارند ؟ یا خیر. در این مقاله سعی کردیم به بررسی موضوع حساسیت ژل های تزریقی بپردازیم.

تزریق چربی دکتر مسیح شمعی


مطالب آموزنده : 


بهترین تزریق چربی اصفهان | اصلاح خط خنده با فیلر الانسه

 

حساسیت به ژل های اسید هیالورونیک

در جواب این سوال که ژل های اسید هیالورونیک حساسیت زا هستند یا نه باید بگوییم که درصد بروز حساسیت بر اثر تزریق آنها بسیار کم است. چرا که اسید هیالورونیک ماده ای است که به طور طبیعی داخل بدن وجود دارد و احتمال اینکه بروز واکنش های آلرژیک بر اثر تزریق آن رخ دهد ، به ندرت است.

اما برخی ها به ماده لیدوکائین حساسیت دارند ، این ماده برای بی حسی و کاهش درد حاصل از تزریق استفاده می شود. در صورتی که به این ماده آلرژی دارید ، قبل از تزریق به دکتر خود اطلاع دهید. پس برای پاسخ دادن به سوال آیا ژل های تزریقی حساسیت دارند؟ یا نه باید بگوییم خود ژل هیچ عامل حساسیت زایی ندارد ، بلکه عوامل دیگر این نوع عمل زیبایی ممکن است موجب ایجاد حساسیت فرد شود.

بهترین تزریق چربی اصفهان | حساسیت به ژل های اسید هیالورونیک

نکات ایمنی قبل از تزریق اسید هیالورونیک

برای کاهش عوارض لازم است به ملاحظات ایمنی دقت کنید : اگرچه تزریق ژل به طور کلی بی خطر است. اما لازم است به نکات مهم و ایمنی ملاحظه فرمایید.

رعایت نکات ایمنی گفته شده در زیر می تواند برای داشت یک تزریق موثر برای شما مفید باشد :

  1. برای انتخاب دکتر خود دقت کافی به خرج دهید. دکتری انتخاب کنید که در زمینه تزریق ژل تجربه کافی داشته باشد. هر چه چقدر دکتر شما تخصص بیشتری در مورد فیلرهای مختلف داشته باشد تزریق فیلرزیر چشم یک فیلر که همه استفاده کرده اند ، شرایط درمانی شما بهتر است.
  2. هیچ وقت برای خرید فیلر به صورت آنلاین اقدام نکنید ، حتما از ارائه دهنده معتبر خریداری کنید.
  3. دقت کنید که بسته بندی فیلرها حتما پلمپ و سرنگ ها هم باید دارای لیبل باشند. حتما قبل از استفاده دسته بندی فیلرها را بررسی کنید.
  4. هرگز تزریق ژل را در سالن های آرایشی انجام ندهید ، برای تزریق ژل به مطب ها و مراکز زیبایی که دارای امکانات پزشکی هستند ، مراجعه کنید.
  5. حتما باید قبل از تزریق ژل از خطرات ، بروز عوارض احتمالی و آیا ژل های تزریقی حساسیت دارند؟ یا نه باخبر شوید.
  6. بهتر است قبل از استفاده از فیلر مواد تشکیل دهنده آن را به دقت بخوانید.
  7. پیش از تزریق ژل ، لیست تمام داروها و مکمل هایی که مصرف می کنید در اختیار دکتر قرار دهید. چرا که ممکن است هر کدام از داروهایی که مصرف می کنید با ژل تزریقی تداخل داشته باشد و بر روی لخته شدن خون شما تاثیر بگذارد.

 

تزریق ژل لب اصفهان _ دکتر مسیح شمعی 

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید