میکرونیدلینگ آمیا آکنه اسکار

میکرونیدلینگ آمیا آکنه اسکار

انجام خدمات میکرونیدلینگ آمیا برای درمان آکنه اسکار در اصفهان توسط آقای دکتر مسیح شمعی

میکرونیدلینگ یک روش تقریبا تهاجمی برای درمان اسکار جوش میباشد. در این روش از سوزن های کوچک استفاده میشود تا پوست را تحریک کرده و تولید کلاژن و بافت های ترمیمی پوست را افزایش دهد. سوزن های کوچک در پوست صورت سوراخ های بسیار ریزی ایجاد میکنند.

میکرونیدلینگ چگونه باعث بهتر شدن جای جوش میشود؟

در روش میکرونیدلینگ پوست شما تحریک میشود تا کلاژن بیشتری تولید کند. در این روش به وسیله ایجاد آسیب های کوچک به پوست و تحریک آن پوست شروع به ساختن بافت های ترمیمی و کلاژن بیشتر میکند. این کلاژن اضافی باعث سفت شدن و از بین رفتن ناهنجاری های موجود بر روی پوست میشود.

 

مراحل انجام میکرونیدلینگ برای جوش صورت

در مرحله اول متخصص پوست بر روی سطح صورت شمما کرم مخصوصی استفاده میکند و سپس صورت شما را ضد عفونی میکند

در این مرحله به وسیله یک صفحه دوار کوچک که پر از سوزن های ریز میباشد بر روی صورت شما سوراخ های ریزی ایجاد میشود. این صفحه دوار چند بار و در چند جهت مختلف بر روی صورت شما کشیده میشود تا بتواند بهترین نتیجه ممکن را بدهد.

لازم به ذکر است که تمام مرحل انجام این کار بین 20 تا 30 دقیقه وقت میگیرد و در طول این زمان از آن جا که سوزن های ریزی وارد صورت شما میشود ممکن است مجبور باشید مقداری درد را تحمل کنید

لازم است بدانید چند روزی پس از انجام میکرونیدلینگ صورت شما قرمز و ملتهب خواهد بود اما به محض اینکه فرایند ترمیم پوست شروع شود حس بهتری در صورت خود خواهید داشت.

چند جلسه میکرونیدلینگ برای جای جوش لازم است؟

بسته به شدت زخم و جای جوش، حدوداً 3-6 جلسه درمانی مورد نیاز است. برای نتیجه بهتر لازم است در فواصل حدودا 6 هفته ای این روش درمانی را تکرار کنید.

انواع جای زخم جوش

جای زخم جوش میتواند حالت آترفیک یا هایپرتروفیک داشته باشد در جای زخم های آتروفیک در سطح پوست کاهش بافت کلاژن و فرورفتگی مشاهده میشود اما در جای زخم هایپرتروفیک بر روی سطح پوست برآمدگی هایی به وجود می آید.

بیشتر جای زخم های آکنه از نوع اتروفیک هستند و درصد کمی از آنها هایپرتروفیک هستند. جای زخم های آتروفیک معمولا به چند دسته زیر طبقه بندی میشوند:

  • اسکار های ice pick، هفتاد درصد
  • اسکار های boxcar، بیست درصد
  • اسکار های چرخشی، ده درصد

درجه بندی اسکار های جوش

  • درجه1 اسکار هایی هستند که معمولا بر سطح پوست ناهمواری ایجاد نمیکنند و فقط تغییر رنگ بر سطح پوست ایجاد میکنند
  • درجه2 اسکار های بسیار کوچکی هستند که از فاصله بیشتر از نیم متری قابل تشخیص نیستند و به راحتی با آرایش محو میشوند
  • درجه3 اسکار هایی هستند که از قاصله بیش از نیم متر نیز دیده میشوند و به وسیله آرایش قابل پوشاندن نیستند اما اگر دست خود را بر سطح پوست فشار دهید اسکار برای لحظاتی محو میشود
  • درجه4 اسکارهای بسیار جدی و بزرگی هستند که به راحتی از فاصله بیش از نیم متر بر سطح صورت دیده میشوند و به وسیله آرایش هم پوشیده نمیشوند این دسته از اسکار ها به قدری بزرگ هستند که اگر دست را بر سطح پوست بکشید باز هم محو نمیشوند.

دکتر مسیح شمعی

پوست، مو، زیبایی اصفهان

تزریق چربی اصفهان

 از صفحه اینستاگرام دکتر مسیح شمعی دیدن فرمایید:

instagram.com/doctormasih

برای اطلاع از آدرس و روز های کاری مطب به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.

 

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید