مراقبت های قبل و بعد بوتاکس

مراقبت های قبل و بعد بوتاکس

مراقبت های قبل و بعد تزریق بوتاکس

هنگامی که مقداری از توکسین بوتولینوم به عضله ای تزریق می شود باعث ضعیف شدن یا فلج شدن آن عضله می شود. از سه روز قبل بهتر است مصرف داروهایی همچون آسپرین ، دی پیریدامول ، وارفارین ، ویتامین E ، جین سین ، تیکلوپیدین و امگا 3 و سایر داروهایی که خطر خونریزی و کبودی را زیاد می کنند قطع شود.

همچنین بهتر است نزدیک به زمان بوتاکس چای سبز نیز مصرف نشود.

در صورت ابتلا به اختلال عملکرد عضلانی ( مثلا سندرم ایتون لامبرت یا ALS ، دیستروفی ، میاستینی گراو و MS و همچنین افراد زیر 18 سال یا بالای 65 سال ) بوتاکس تزریق نمی شود . بعضی از داروهای فشار خون ( آمیلودیپین ) باعث افزایش اثر بوتاکس و بعضی از داروهای روماتیسم ( کلروکین ) باعث کاهش اثر بوتاکس می شوند.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس :

• برای اثر بخشی بوتاکس به بیمار توصیه می گردد تا یک ساعت با عضلات صورت بازی کند ( اخم کند و باز کند ، ابروها را بالا بیندازد و بخندد ) ولی محل تزریق را ماساژ ندهد .
• تا 4 ساعت بعد از تزریق نباید بخوابد و تا 6 ساعت صورت به سمت پایین خم نشود و شب تزریق در حالی زیر سر بلند است به خواب برود .
• دو هفته ( 14 روز ) بعد از تزریق جهت احتمال نیاز به ترمیم لازم است ویزیت پزشک معالج انجام شود و در صورت وجود هرگونه عیب و نقص قابل اصلاح ، اقدام به اصلاح یا تزریق مجدد شود . در صورت تاخیر مراجعه ، به دلیل خطر واکنش های آلرژیک ، امکان ترمیم وجود ندارد .
• سنگینی و ورم پلک در پاره ای از موارد مخصوصا در کسانی که برای بار اول اقدام به انجام این کار می کنند طبیعی بوده و بعد از چند هفته بهبود می یابد .
• تا 72 ساعت از گرم کردن محل تزریق خودداری گردد و تا یک ماه پس از تزریق بوتاکس از درمان ناحیه با IPL و لیزرها خودداری شود .


دکتر مسیح شمعی

پوست، مو، زیبایی اصفهان

برای اطلاع از آدرس و روز های کاری مطب به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید