اهمیت برداشت ضایعه‌ پوستی

بهترین تزریق چربی اصفهان | اهمیت برداشت ضایعه پوستی

چه زمانی یک ضایعه‌ی پوستی باید برداشته شود؟

اگر پزشک معالج تشخیص دهد که ضایعه‌ پوستی سرطانی است و یا امکان سرطانی شدن آن در آینده وجود دارد، اقدام به برداشتن آن می‌کند. بسیاری از خال‌ها و ضایعات پوستی خوش خیم به نظر ظاهری سرطانی دارند. تنها راه تشخیص خوش خیم بودن و یا بدخیم بودن این ضایعات پوستی برداشتن آن‌ها و بررسی دقیق آن‌ها در آزمایشگاه‌های تشخیص طبی است.

لزومی به برداشت ضایعه‌ پوستی که هیچ نشانه‌ای از سرطانی بودن ندارند، وجود ندارد. اگر خال‌ها، زگیل‌ها و یا زائده‌های پوستی مشکلات قابل توجه‌ای را برای فرد به وجود آورند، فرد با مراجعه به پزشک می‌تواند برای برداشت آن‌ها اقدام کند.

اگر ضایعات پوستی در ظاهر فرد تغییرات قابل توجه ایجاد کنند و زیبایی فرد را تحت شعاع قرار دهد فرد می‌تواند برای برداشت آن‌ها اقدام کند‌. ولی باید توجه داشت که فرایند برداشت ضایعات پوستی بر روی پوست جای زخم ایجاد می‌کند. پزشک تمام تلاش خود را خواهد کرد که جای زخم برداشت ضایعه چندان به چشم نیاید، ولی گاهی این جای زخم به اندازه‌ی خود ضایعه‌ی پوستی آزار دهنده خواهد بود.

پزشک از فرد می‌خواهد که برای برداشت ضایعه‌ی پوستی به مطب مراجعه کند و بعد از انجام عمل برداشت ضایعه برای فرد ژل و یا کرم‌های مخصوص تجویز می‌کند تا در منزل مورد استفاده قرار دهد. اگر ضایعه‌ی پوستی مشکوک به سرطان باشد، پزشک از فرد می‌خواهد که به متخصص پوست مراجعه کند. متخصص پوست مشخصاً برای درمان مشکلات پوستی تربیت شده است.

مطالب پیشنهادی مرتبط : 

با دکتر مسیح شمعی ارائه دهنده بهترین تزریق چربی اصفهان در تماس باشید : 

 

 

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید