خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

بهترین تزریق چربی اصفهان | خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

خوابیدن بعد از بوتاکس و بررسی همه بایدها و نبایدهای آن | دکتر مسیح شمعی بهترین تزریق چربی اصفهان

آیا خوابیدن بعد از بوتاکس مشکلی دارد؟ بدون شک کسی را پیدا نمی‌کنید که از ظاهر جوان، زیبا و بدون چین و چروک بدش بیاید. بوتاکس برای خیلی از افراد تحقق آرزوی صورت زیبا و جوان در دوران میانسالی و پیری است. روشی کم تهاجمی با کمترین ریسک که برای دستیابی به نتایج عالی نیازمند رعایت مراقبت‌های اولیه و پرهیز از انجام برخی کارهای ساده است.

یکی از مهم‌ترین موارد ممنوعه که باید رعایت شود پرهیز از خوابیدن و دراز کشیدن حداقل ۴ ساعت بعد تزریق بوتاکس است. شاید کمی آزاردهنده باشد اما برای اینکه نتیجه مطلوب حاصل شود و مواد تزریقی به قسمت‌های دیگر پخش نشود باید رعایت کنید. در ادامه با ما باشید تا بیشتر درباره خوابیدن بعد از بوتاکس، علت و عوارض احتمالی بعد از آن آشنا شوید.

قبل از انجام بوتاکس برای اطلاع از مراقبت‌های بعد از آن حتما با دکتر خود مشورت کنید.

بهترین تزریق چربی اصفهان | بهترین تزریق چربی اصفهان

همراه ما باشید با مطالب پیشنهادی دکتر مسیح شمعی بهترین تزریق چربی اصفهان :

نحوه صحیح خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت بعد از بوتاکس در کاهش عوارض تاثیر زیادی دارد. نحوه صحیح خوابیدن بعد از انجام این روش به پشت است. خوابیدن روی شکم یا به پهلوها باعث جابجایی و حرکت مواد تزریقی به سایر نواحی صورت شده و کبودی، ورم یا عوارض ناخواسته‌ای را به‌دنبال دارد. مواد بوتاکس برای رسیدن به عضلات و اثرگذاری به زمان نیاز دارند، اما خوابیدن روی صورت مانع از اثرگذاری بوتاکس می‌شود و ماندگاری آن را هم کمتر می‌کند.

بهترین طرز خوابیدن بعد از بوتاکس، خوابیدن به پشت است که ریسک حرکت مواد را به حداقل رسانده و اجازه جابجا شدن نمی‌دهد. یک بالش اضافی زیر سرتان بگذارید که بالاتر بیاید و یک بالش هم زیر شانه‌ها قرار دهید تا حین خواب همچنان سر بالاتر بماند.

نشسته خوابیدن بعد از بوتاکس

نشسته خوابیدن بعد از بوتاکس یکی از بهترین پوزیشن‌ها است که کمترین فشار را به صورت وارد می‌کند، به علاوه اینکه سر هم بالا نگه داشته می‌شود. می‌توانید از یک یا چند بالش به عنوان تکیه گاه زیر سر و زیر شانه‌ها استفاده کنید تا به خاطر نشسته خوابیدن بعد از بوتاکس دچار بدن درد یا گردن درد نشوید. بالش‌های گردنی هم گزینه مناسبی برای این پوزیشن خواب هستند که اجازه جابجایی زیاد حین خواب را نمی‌دهند.

بهترین تزریق چربی اصفهان | خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

به پهلو خوابیدن بعد از بوتاکس

بهترین شیوه خوابیدن بعد بوتاکس، خوابیدن به پشت است و به پهلو خوابیدن بعد از بوتاکس دست کم برای ۴ ساعت اول توصیه نمی‌شود. چرا که ریسک پخش شدن ناخواسته مواد بوتاکس به سایر نقاط صورت وجود دارد و ممکن است عوارض جانبی ناخواسته‌ای ایجاد کند.

بوتاکس روش زیبایی محبوبی است که ظاهر چین و چروک‌ها و خطوط سطحی ناشی از افزایش سن را کمتر می‌کند. رعایت دستورات مراقبتی پزشک بعد بوتاکس اهمیت زیادی روی نتیجه کار، اثرگذاری و ماندگاری بوتاکس و جلوگیری از عوارض جانبی ناخواسته بوتاکس دارد.

یکی از مهمترین دستوراتی که همه بعد تزریق باید رعایت کنند پرهیز از خوابیدن بعد از بوتاکس به مدت حداقل ۴ ساعت بعد است. چرا که خم کردن سر، دراز کشیدن یا خوابیدن به شکم یا پهلو باعث شده که سم بوتولونیوم وارد شده به بدن حرکت کند و به نواحی برود که هدف بوتاکس نبودند. نتیجه این جابجایی هم عوارض ناخواسته‌ای است که ممکن است در برخی موارد جدی باشد.

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید