آمادگی و مراقبت های لازم بعد از انجام پی آر پی و مزوتراپی

آمادگی برای انجام پی آر پی و مزوتراپی

پی آر پی مزوتراپی | آمادگی برای درمان پی آر پی و مزوتراپی ، هر دو روش شرایط بسیار پیچیده‌ای ندارند و با چند دستورالعمل ساده می‌توان برای عمل آماده‌ شد. در مزوتراپی باید شب قبل از درمان یا همان روز سر خود را شسته‌ و در روز درمان از هیچ نوع روغن یا کرمی روی موها استفاده نکنید. برای درمان لازم است چند روز قبل مصرف داروهایی مانند آسپرین یا رقیق‌کننده‌های خونی را با نظر پزشک قطع کنید.

در خصوص پی آر پی نیز همین موارد مطرح می‌شود و لازم است قبل از درمان با نظر پزشک مصرف برخی از داروها از جمله رقیق‌کننده‌های خونی قطع شود. نکته مهم در خصوص آمادگی برای درمان پی آر پی این است که این روش برای برخی از افراد ممنوعیت دارد و در نتیجه اگر فردی دچار مشکلاتی مانند دیابت، کم‌خونی، بارداری، اختلال در عملکرد پلاکت، مشکلات خونریزی یا هر نوع التهابی در پوست سر باشد باید حتماً به پزشک اطلاع دهد، چرا که احتمالاً نمی‌توان درمان پی آر پی را برای این دست از افراد انجام داد.

مزوتراپی و شاداب سازی پوست | بهترین تزریق چربی اصفهان

همراه ما باشید با مطالب پیشنهادی دکتر مسیح شمعی بهترین تزریق چربی اصفهان :

مراقبت های لازم بعد از انجام پی آر پی و مزوتراپی

تقریباً در هر دو روش دوره نقاهت بعد از درمان کوتاه است و فرد می‌تواند سریعاً فعالیت‌های خود را شروع کند. با این حال برای تشخیص این که از نظر مراقبت‌های بعد از درمان پی آر پی مو بهتره یا مزوتراپی، می‌توان مقایسه زیر را برای مراقبت های بعد از مزوتراپی مو و بعد از پی آر پی در نظر گرفت :

  1. برای مزوتراپی اجتناب از ورزش سنگین، قرار گرفتن در معرض نور آفتاب به مدت ۴۸ ساعت، استفاده از کمپرس خنک برای کاهش درد و کبودی، اجتناب از مصرف نمک و الکل بیش از حد به مدت یک هفته و نوشیدن آب کافی ضروری است.
  2. برای پی آر پی مراقبت‌های بعد از درمان شامل نوشیدن‌ آب کافی، ورزش نکردن برای مدت یک روز و مصرف داروهای ضدالتهابی می‌شود.
  3. در کل می‌توان گفت پی آر پی روش درمانی ایمن‌تری است و به مراقبت‌های کمتری نسبت به مزوتراپی نیاز دارد.

بهترین تزریق چربی اصفهان | . هزینه مزوتراپی در 1402

عوارض و خطرات پی آر پی و مزوتراپی

برای این که بفهمید پی آر پی مو بهتره یا مزوتراپی باید آنها را از نظر عوارض جانبی هم با هم مقایسه کرد. عوارض جانبی برای هر دو درمان به‌طورکلی حداقل است. شایع‌ترین عوارض مزوتراپی مو و پی آر پی، ناراحتی خفیف و تورم در محل تزریق است. اما نگران نباشید؛ این موارد خفیف هستند و برای اکثر افراد در عرض چند ساعت کاهش می‌یابند. شما می‌توانید انتظار داشته باشید که در همان روز، یا زمان کوتاهی پس از انجام هر یک از این روش‌ها، به‌سرعت به فعالیت‌های عادی و زندگی روزمره‌تان بازگردید.

مزوتراپی و پی آر پی هر دو گزینه‌های عالی برای نگرانی‌های زیبایی مربوط به کیفیت پوست و رشد مو هستند. با این حال، بهترین درمان برای شما بستگی به نیازها و ترجیحات خاص شما دارد. مانند هر درمان زیبایی، مشاوره قبل از درمان و مشورت کردن با پزشک در مورد اهداف انجام درمان ضروری است تا پزشک بر اساس نیازهای شما و انتظاری که از درمان دارید بهترین گزینه را به شما پیشنهاد کند.

در بیشتر مواقع برای ریزش مو، پی آر پی موها به مزوتراپی ترجیح داده‌ می‌شود. برای این که بفهمید برای شرایط شما پی آر پی مو بهتر است یا مزوتراپی بهتر است در یک کلینیک معتبر زیبایی از یک پزشک متخصص دراین‌خصوص مشورت بگیرید تا توصیه‌های لازم به شما ارائه شود.

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید