بوتاکس خط خنده راهکار حل خطوط کنار لب

تزریق ژل خط خنده

بوتاکس خط خنده راه حلی برای رفع خطوط کنار لب

بوتاکس خط خنده چطور می‌تواند به طور موثری خطوط خنده را از بین ببرد؟ آیا این روش موثر و بدون عوارض جانبی است؟ هزینه آن زیاد است؟ حتما شما هم با این سوالات درگیر هستید و به دنبال پاسخی برای آن‌ها می‌گردید.

یکی از رایج‌ترین کاربردهای بوتاکس برای خط خنده این است که بوتاکس با شل کردن لب بالایی به لثه‌ها اجازه کمتری برای حرکت و ایجاد خط در زمان لبخند زدن‌ می‌دهد. برای رفع چین و چروک صورت در ناحیه خط لبخند این روش کاربرد زیادی دارد. کاربردهای این روش زیبایی را در ادامه بیشتر توضیح می‌دهیم.

همراه ما باشید با مطالب پیشنهادی دکتر مسیح شمعی بهترین تزریق چربی اصفهان :

بهترین تزریق چربی اصفهان | اصلاح خطوط کنار لب و بینی با تزریق فیلر خط خنده

۱. از بین بردن خط خنده با بوتاکس

سم بوتولینوم یا بوتاکس می‌تواند به کاهش خطوط ریز و چین‌وچروک روی صورت از جمله خطوط لبخند کمک کند. معمولاً برای تداوم این روش زیبایی نیاز به تکرار وجود دارد. خطوط لبخند محل مناسبی برای تزریق بوتاکس است، زیرا با افزایش سن این خطوط عمیق‌تر و آشکارتر می‌شوند. این خطوط لبخند یا چین‌های نزدیک بینی طبیعی هستند و یک مسئله جدی یا دردسرساز نیستند. با این حال، بسیاری از افراد پس از انجام بوتاکس و مشاهده نتایج آن اعتماد به نفس بیشتری در رابطه با ظاهر خود پیدا می‌کنند.

با افزایش سن خطوط عمیق‌تر می‌شوند، به خصوص در افرادی که سیگار می‌کشند یا از پوست خود در برابر آسیب‌های ناشی از نور خورشید محافظت نمی‌کنند. اگر خطوط لبخند آزارتان می‌دهد، با یک متخصص پوست یا جراح زیبایی در مورد گزینه‌های درمانی صحبت کنید.

۲. بوتاکس خنده لثه ای

گاهی ممکن است برای داشتن لبخند زیبا نیاز به بوتاکس خنده لثه ای باشد. یک تزریق کوچک بوتاکس در دو طرف سوراخ و خطوط بینی به دهان به تضعیف پاسخ عضلات این ناحیه از صورت کمک می‌کند. این روش کم تهاجمی در ۵-۷ روز اثرات خود را نشان می‌دهند. یکی از این تاثیرات کمتر شدن دید لثه‌ها است.

بوتاکس خط خنده برای چه افرادی مناسب است؟

بوتاکس خط خنده برای افرادی که به دنبال راهی برای کاهش چروک‌ها و خطوط خنده ناشی از انقباض عضلات صورت خود هستند و همچنین افرادی که به دنبال روش‌های غیر جراحی برای بهبود ظاهر خود هستند مناسب است.

فواید بوتاکس خط خنده

خطوط خنده در نزدیکی دهان توسط عضلات orbicularis oris ایجاد می‌شوند. تزریق بوتاکس در نواحی اطراف چشم و دهان باعث می‌شوند تا این عضلات صاف شده و از چروک شدن پوست جلوگیری شود. این روش نیازی به بیهوشی ندارد و زخمی ایجاد نمی‌کند. در کوتاه‌ترین زمان بوتاکس تزریق شده و پس از چند روز می‌توان نتایج را مشاهده کرد.

بوتاکس به طور موقت حرکت ماهیچه‌ها را متوقف کرده، آن‌ها را شل و خطوط ریز اطراف دهان را صاف می‌کند. همچنین به جلوگیری از ایجاد چین‌وچروک‌های جدید که در اثر ادامه حرکت عضلانی ایجاد می‌شوند، کمک می‌کند. در روز عمل، پزشک شما ۳ تا ۶ واحد بوتاکس را در هر گوشه لب پایینی شما تزریق می‌کند. عضله مورد نظر Depressor Anguli Oris نام دارد و مسئول کشیدن گوشه‌های دهان به سمت پایین است. بوتاکس به طور موقت عضله را فلج کرده و گوشه‌های دهان را بلند می‌کند.

بهترین تزریق چربی اصفهان | بهترین راهکار برای اصلاح و درمان خط خنده

آمادگی قبل از انجام بوتاکس خط خنده

قبل از تزریق بوتاکس برای خطوط لبخند آمادگی‌های زیر را در اولویت قرار دهید :

  • با پزشک ملاقات کنید تا درباره این روش و اینکه دقیقاً چه کاری انجام خواهد داد و چه تغییراتی در چهره ایجاد می‌شود صحبت کنید.
  • سابقه پزشکی، سابقه مصرف دارو و باردار بودن یا نبودن خود را به پزشک گزارش دهید.
  • درباره اجتناب از مصرف موادی چون داروهای رقیق کننده خون، الکل، کافئین، سیگار و حتی برخی مواد غذایی غنی از آنتی اکسیدان که ممکن است لخته شدن خون را دشوارتر کنند از پزشک سوال بپرسید.
  • تا حد امکان در روز عمل روی پوست خود هیچ گونه آرایشی نداشته باشید.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس خط خنده

مراقبت خاصی برای زمان پس از تزریق بوتاکس خط خنده اعلام نشده است. با این حال رعایت مراقبت بعد از بوتاکس پس از انجام این روش لازم است :

  1. بعد از انجام این عمل می‌توانید بیشتر فعالیت‌های عادی را از سر بگیرید، سرکار بروید و پشت فرمان اتومبیل خود بنشینید.
  2. حداقل تا ۴ ساعت پس از عمل روی صورت خود دراز نکشید و آن ناحیه را لمس نکنید. نحوه خوابیدن بعد از بوتاکس بسیار مهم است.
  3. ۲۴ ساعت پس از بوتاکس خط خنده از ورزش یا انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی خودداری کنید.
  4. پس از بوتاکس ممکن است احساس گزگز خفیفی داشته باشید که در عرض چند روز فروکش می‌کند؛ نگران نباشید.
  5. تا چند روز بعد از بوتاکس از مصرف لوازم آرایشی خودداری کنید.

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید