افتادگی پلک ، معضلی در زیبایی چهره

بهترین تزریق چربی اصفهان |علل افتادگی پلک

افتادگی پلک

افتادگی پلک به حالتی گفته می‌شود که پلک بالا به سمت پایین افتاده و حتی ممکن است روی چشم را بگیرد. این عارضه دو حالت دارد. افتادگی گاهی نشانه اختلالی به نام پتوز است. در این شرایط پلک حالت نیمه‌باز دیده می‌شود. اگر پوست یا ماهیچه پلک شل شده باشد، به آن درماتوکالازیس می‌گویند که معمولا با افزایش سن شاهد این نوع افتادگی هستیم.

علل مختلفی باعث بروز این مشکل شده و معمولا با افزایش سن افتادگی بیشتر می‌شود. افراد معمولا به دلیل تاثیر افتادگی در زیبایی اقدام به درمان آن می‌کنند. اما گاهی این افتادگی می‌تواند مردمک چشم را بپوشاند و در بینایی تاثیر منفی داشته باشد. در این شرایط درمان تنها جنبه زیبایی نداشته و باید برای افزایش بینایی انجام شود.

علامت اصلی این عارضه این است که یک یا هر دو پلک بالا به سمت پایین قرار می‌گیرند. در برخی افراد می‌تواند تاثیراتی در بینایی ایجاد کند. در برخی دیگر به‌سختی قابل تشخیص است.  افرادی که دچار این عارضه هستند، معمولا ظاهری خسته یا خواب‌آلود دارند. در افتادگی شدید ممکن است چشم به‌شدت خشک یا دچار آبریزش شود.

بهترین تزریق چربی اصفهان | . مقایسه بلفاروپلاستی و پلاسما جت پلک

همراه ما باشید با مطالب پیشنهادی دکتر مسیح شمعی بهترین تزریق چربی اصفهان :

عوامل خطر افتادگی پلک چیست؟

گاهی ممکن است شرایط پزشکی یا بیماری خاصی باعث بروز این عارضه شود. از جمله :

شرایط پزشکی: گاهی ممکن است پلک افتاده نشانه بیماری زمینه‌ای باشد. به‌خصوص اگر هر دو پلک دچار این مشکل شده باشند. اگر فقط یک پلک افتاده باشد، می‌تواند نشانه آسیب عصبی یا گل‌مژه باشد. لیزیک یا عمل جراحی آب مروارید نیز می‌توانند باعث پتوز شوند.

بیماری جدی: گاهی ممکن است افتادگی نشانه مسئله جدی‌تری مانند سکته مغزی، تومور مغزی و سرطان اعصاب یا ماهیچه‌ها باشد. برخی از اختلالات عصبی مانند میاستنی گراویس نیز می‌توانند روی اعصاب و ماهیچه‌های چشم تاثیر بگذارند.

درمان افتادگی پلک

قبل از درمان افتادگی پلک پزشک باید معاینات لازم را انجام دهد. معمولا اگر این عارضه به دلیل افزایش سن ایجاد شده باشد یا شخص به طور ژنتیکی آن را داشته باشد، روش درمانی پیشنهاد نمی‌شود. زیرا در این شرایط افتادگی پلک تهدیدی برای سلامتی نیست و درمان تنها جنبه زیبایی دارد. اما اگر علت بروز این عارضه بیماری زمینه‌ای باشد، آن بیماری باید درمان شود.

معمولا برای درمان این عارضه پزشک یکی از روش‌های زیر را پیشنهاد می‌دهد. درصورتی‌که شخص بخواهد تنها برای زیبایی بیشتر افتادگی را از بین ببرد، باید به متخصص پوست و مو و زیبایی مراجعه کند تا از میان روش‌های مختلف زیبایی بهترین روش تعیین شود.

بهترین تزریق چربی اصفهان | بلفاروپلاستی پلک بالا در خانم ها

۱. جراحی افتادگی پلک

بهترین راه درمان این عارضه جراحی افتادگی پلک است. افرادی که دچار افتادگی و شلی پوست در این ناحیه هستند، باید عمل بلفاروپلاستی انجام دهند. در این جراحی پوست اضافی بالای پلک برداشته می‌شود و چشم‌ها حالت بهتری می‌گیرند. این جراحی نوعی عمل زیبایی چشم است که به ظاهر بهتر چشم کمک می‌کند.

اما اگر شخص از بدو تولد یا در سنین بالا دچار پتوز شده باشد، عمل جراحی پتوز انجام می‌شود. در این جراحی عضله بالارونده پلک سفت می‌شود. در نتیجه پلک به سمت بالا می‌رود. اگر کودکی دچار پتوز باشد، ممکن است دکتر چشم پزشک برای جلوگیری از تنبلی چشم این جراحی را پیشنهاد دهد.

۲. تزریق بوتاکس

بوتاکس در واقع سم بوتولونیوم است که باعث سفت شدن پوست و کاهش چین و چروک می‌شود. اگر به دلیل افزایش سن یا ژنتیک دچار این مشکل هستید و پوست این ناحیه شل شده است، می‌توانید با تزریق بوتاکس تا حدودی مشکل را برطرف کنید. البته دقت داشته باشید برای تزریق بوتاکس باید به متخصص پوست و مو حرفه‌ای و باتجربه مراجعه کنید. در غیر این صورت ممکن است سم بوتولونیوم باعث فلج شدن عضله بالابرنده پلک شود.

۳. تزریق فیلر

اگر دچار افتادگی در پلک بالا و پایین هستید، می‌توانید از فیلر استفاده کنید. در این روش پرکننده‌های مخصوصی زیر پوست تزریق می‌شود تا چین‌وچروک و گودی اطراف چشم را برطرف کند. فیلر بیشتر برای رفع تیرگی و ورم چشم استفاده می‌شود. در این روش نمی‌توان پلک بالا را به سمت بالا برد.

بهترین تزریق چربی اصفهان | پلاسما جت پلک

فرق افتادگی پلک و ابرو چیست؟

گاهی ممکن است به دلیل حالت خسته چشم‌ها به دنبال جراحی پلک باشید، اما با جراحی به نتیجه دلخواه نرسید. این احتمال وجود دارد که این حالت به دلیل افتادگی ابرو ایجاد شده باشد. به همین دلیل باید برای انجام جراحی به متخصص باتجربه و حرفه‌ای مراجعه کنید تا تشخیص دهد، مشکل افتادگی مربوط به کدام ناحیه است. در افتادگی ابرو، پلک‌ها در حالت طبیعی قرار داشته اما چهره حالت خسته دارد.

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید