مراقبت پس از درمان با لیزر پلاسما جت

بهترین تزریق چربی اصفهان |مراقبت پس از درمان با لیزر پلاسما جت

بلافاصله پس از درمان لیزر پلاسما جت

ممکن است بلافاصله پس از لیزر پلاسما جت ، احساس سوزشی در ناحیه (یا نواحی) تحت درمان داشته باشید. این مساله طبیعی است و معمولا فقط حدود یک ساعت طول می‌کشد.

 1. اگر ناحیه تحت درمان متورم شده باشد ، می‌توانید یک بسته یخ را که با پارچه تمیزی پوشانده شده است ، روی آن قرار دهید. به هیچ وجه یخ را مستقیماً روی پوست قرار ندهید ، زیرا این امر می‌تواند باعث آسیب رسیدن به بافت شود. در صورت امکان از مصرف داروهای ضد التهابی مانند آسپرین ، ایبوپروفن یا داروهای استروئیدی خودداری کنید.
 2. برای کاهش تورم توصیه می‌شود به پشت و در حالی که زیر سرتان را بالشت‌های بلندی قرار داده‌اید بخوابید .
 3. تا ۴۸ ساعت بعد از درمان ورزش نکنید و خود را در معرض گرما ، بخار و یا موقعیتی که باعث عرق کردنتان شود قرار ندهید زیرا تمام این‌ها می‌توانند التهابی که از قبل وجود دارد را تشدید کند.
 4. روی ناحیه‌ای که تحت درمان قرار گرفته است تا زمانی که کاملاً بهبود نیافته ، نباید هیچ نوع پانسمان یا کرم ضد آفتاب ، مواد آرایشی ، ریمل ، کرم یا هر نوع محصول دیگری استفاده شود. بسیاری از مواد تشکیل دهنده محصولات مراقبتی پوست و مواد آرایشی می‌توانند پوست را تحریک کرده و باعث بروز واکنش‌های آلرژیکی شوند که در نهایت روند بهبودی شما را کند کرده و ممکن است نتایج دلخواه را نیز مختل نمایند.
 5. خیلی بعید است که پس از درمان پلاسما جت کسی دچار عفونت شود ، زیرا زخم بازی وجود ندارد. با این حال ، ۱۲ ساعت اولیه پس از درمان در محافظت از شما در برابر هرگونه عفونت احتمالی بسیار اهمیت دارد ، بنابراین لطفاً در این ۱۲ ساعت از انجام فعالیت‌هایی که ممکن است شما را در معرض آلاینده‌ها قرار دهد ، خودداری کنید. سعی کنید چیزی با منطقه تحت درمان تماس پیدا نکند.

شما می‌توانید روز بعد از درمان به کار خود برگردید. با این حال ، نتایج نهایی مطلوب در روزهای ابتدایی روند بهبودی (تقریباً تا ۷ روز) مشخص نخواهند شد.

در روزهای اول بعد از درمان لیزر پلاسما جت چه اتفاقی می افتد ؟

پوسته‌های ریزی به سرعت روی ناحیه تحت درمان شکل می‌گیرند. این پوسته پوسته شدن‌ها ممکن است تا حدود یک هفته قابل مشاهده باشد.
طی این روزها دستورالعمل‌های زیر را دنبال کنید:

 • به هیچ وجه پوسته‌هایی که روی ناحیه تحت درمان ایجاد شده را نکنید زیرا این کار روند بهبود را به تاخیر انداخته و می‌تواند باعث ایجاد اسکار و لک پوستی یا هایپرپیگمنتیشن شود.
 • شما می‌توانید منطقه (یا مناطق) تحت درمان را روزانه با آبی هم دما با دمای اتاق و انگشتان دست خود تمیز کنید. از استفاده از لیف یا هر وسیله شستشوی دیگری خودداری کنید. شما باید فقط چربی اضافی روی پوست را پاک کنید و نیازی به تمیز کردن کامل پوست ناحیه درمان شده نیست. به هیچ وجه وسوسه نشوید که پوست این ناحیه را بخارانید، دستکاری کنید، با حوله محکم روی آن بکشید یا هر کار دیگری که باعث کنده شدن پوسته‌های روی ان شود انجام دهید . پوست ناحیه تحت درمان را با گذاشتن و برداشتن آرام یک دستمال تمیز روی آن خشک کنید.
 • برای ۳-۴ روز اول طوری زیر دوش اب گرم نایستید که آب مستقیما روی صورتتان بریزد. این کار می‌تواند باعث افزایش تورم شود. سعی کنید از تماس ژل‌های شستشو یا محصولات مراقبتی مو به صورتتان جلوگیری کنید، زیرا این کار می‌تواند باعث تحریک و التهاب پوست شود. اگر این محصولات با منطقه (یا مناطقی ) که تحت درمان قرار گرفته تماس پیدا کرد آن را کاملا با آب ولرم شستشو داده و به آرامی با گذاشتن و برداشتن حوله یا دستمال تمیز خشک کنید.
 • از شنا کردن یا تماس پوست با آب حاوی کلر خودداری کنید زیرا این امر باعث تحریک بیشتر پوست می‌شود.
 • با استفاده از محصولات مراقبتی ویژه‌ای که برایتان تجویز شده روی دلمه‌ها و پوسته‌ها را مرطوب نگه دارید .از این محصولات سه بار در روز اما هر بار فقط به مقدار کم، در حدی که ناحیه تحت درمان مرطوب بماند- نه این که خیس شود- استفاده کنید.
 • تا ۷۲ ساعت پس از درمان از استفاده از لنزهای تماسی خودداری کنید.
 • پس از ریختن پوسته‌ها و افتادن دلمه‌ها (تقریباً ۷ روز بعد از درمان) ،پوست شما کمی صورتی رنگ خواهد بود. از این زمان دیگر می‌توانید از کرم‌های ارایشی و یا ضد آفتاب استفاده کنید اما حداقل تا ۲۱ روز از استفاده از محصولات مراقبتی پوست که حاوی اسید گلیکولیک ،اسید سالیسیلیک، رتینوئیک اسید، آلفا هیدروکسی یا AHA ( اسید میوه) باشند و نیز اسکراب و برس‌های لایه بردار و یا هر ماده یا وسیله لایه‌بردار دیگری اجتناب کنید ، زیرا این امر باعث تحریک پوست می‌شود.
 • از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید. پس از آن که پوسته ریزی تمام شد و دلمه‌ها افتادند، باید روی پوست ناحیه تحت درمان یک ضد آفتاب فیزیکی (کرم روی و تیتانیوم) بزنید و از کلاه یا نقاب استفاده کنید این مرحله‌ای است که پوست روند بهبودی خود را طی می‌کند و صورتی رنگ است. استفاده از ضد افتاب فیزیکی و کلاه را حداقل باید تا ۱۲ هفته بعد ادامه دهید تا از هایپرپیگمنتیشن پوست جلوگیری شود.
 • به هیچ وجه در طول مدتی که پوست روند بهبود خود را طی می‌کند (یعنی حداقل تا ۱۲ هفته) هیچ درمان پوستی دیگری در منطقه‌ای که تحت درمان قرار گرفته است انجام ندهید.

مراقبت های لازم قبل از انجام پلاسما جت

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید