نکات و مراقبت های بعد از بوتاکس

بهترین تزریق چربی اصفهان | تزریق فیلر برای درمان خط خنده

 نکات و مراقبت های بعد از بوتاکس | دکتر مسیح شمعی

مراقبت های بعد از بوتاکس | یکی از نکات مراقبت بعد از بوتاکس مربوط به کسانی است که الکل مصرف می‌کنند. برای جلوگیری از کبودی مصرف بیش از حد الکل یا داروهای رقیق‌کننده خون را قبل و بعد از درمان کاهش دهید. در خصوص بازگشت به فعالیت‌های عادی روزمره بعد از بوتاکس هیچ ممنوعیتی نیست و بیماران می‌توانند بلافاصله پس از درمان به فعالیت‌های عادی روزمره خود ادامه دهند. با این‌حال باید تا ۲۴ ساعت از انجام فعالیت‌های سنگین خودداری کرد.

بهترین تزریق چربی اصفهان | رایج ترین کاربردهای بهترین تزریق چربی در اصفهان

همراه ما باشید با مطالب پیشنهادی دکتر مسیح شمعی بهترین تزریق چربی اصفهان :

کبودی و تورم دو عارضه جانبی هستند که پس از بوتاکس گزارش شده است. استفاده از کمپرس یخ و کمپرس سرد چند بار در روز به مدت ۱۰-۱۵ دقیقه به کند شدن جریان خون در ناحیه آسیب دیده، کاهش تورم و کبودی و کاهش مدت زمان بهبودی کمک می‌کند. اگر در ناحیه تحت درمان درد احساس می‌کنید باید از یک مسکن مانند تیلنول استفاده کنید. مصرف ایبوپروفن ممنوع است و می‌تواند احتمال کبودی و تورم را افزایش دهد. همچنین می‌توان برای کاهش کبودی از مکمل‌های ضد کبودی مانند ویتامین سی، ویتامین k، آرنیکا یا بروملین استفاده کرد.

در خصوص بوتاکس ابرو یکی از موارد مهمی که باید رعایت کرد، اصلاح ابروهاست. این کار می‌تواند اثر بوتاکس روی افتادگی پلک و بالا بردن ابروها را کاهش داده و ورم را بیشتر کند. همچنین رنگ ابرو، ماساژ دادن ابروها یا استفاده از مواد آرایش ابرو بعد از بوتاکس برای ۲۴ ساعت تا یک هفته ممنوع است.

برای مراقبت بعد از بوتاکس مو توصیه می‌شود که از یک شامپوی بدون سولفات و بدون پارابن برای شستن‌ موها استفاده شود. البته بهتر است برای دو روز از شستن‌ موها خودداری کرد تا مواد بوتاکس بهتر به تار موها جذب شود. همچنین از یک ماسک موی آبرسان با pH متعادل برای شستن موها استفاده کنید.

مراقبت بعد از بوتاکس خط اخم

در صورت تزریق بوتاکس برای ازبین‌بردن خط اخم باید موارد زیر را رعایت کرد :

  1. تا ۲۴ ساعت از انجام فعالیت سنگین بعد از بوتاکس خط اخم خودداری کنید.
  2. از خم کردن صورت یا خوابیدن تا ۴ ساعت خودداری کنید.
  3. ناحیه تزریق‌شده را لمس نکنید و فشار ندهید.
  4. تا ۲۴ ساعت از حمام و بعد از آن دوش آب گرم خودداری کنید.
  5. انجام سایر درمان‌های این ناحیه مانند میکروبلیدینگ ممنوع است.
  6. در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید.

بعد از بوتاکس صورت باید برای مدت دو هفته از هر گونه درمان پوستی دیگری مانند پاک‌کننده‌ها و لایه‌بردارهای شیمیایی، ماساژ پوستی، فیلرها و درمان‌های لیزر خودداری کرد. برای این که نتایج بهتری از درمان بوتاکس بگیرید، رعایت این نکات اهمیت زیادی دارد.

بهترین تزریق چربی اصفهان | تغییر با تزریق فیلر به چانه

مراقبت بعد از بوتاکس زیر بغل

برای مراقبت بعد از بوتاکس زیر بغل موارد زیر را رعایت کنید :

  • ناحیه زیر بغل را تمیز نگه دارید.
  • به مدت ۲۴ ساعت پس از درمان از ضد تعریق‌ها و دئودورانت‌ها استفاده نکنید.
  • تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق زیر بغل را شیو نکنید.
  • برای مدت ۲۴ ساعت از گرمای شدید یا دوش آب گرم خودداری کنید.

مراقبت بعد از بوتاکس میگرن

پس از تزریق بوتاکس برای درمان میگرن، حداقل ۲۴ ساعت بعد از آن از انجام هر گونه ورزش شدید خودداری کنید. پس از تزریق بوتاکس میگرن، حداقل ۲۴ ساعت الکل مصرف نکنید و برای حداقل ۴ ساعت پس از تزریق بوتاکس دراز نکشید و نخوابید. سر خود را بالا نگه دارید و از لمس ناحیه درمان اجتناب کنید.

مراقبت بعد از بوتاکس خط خنده

بعد از انجام بوتاکس خط خنده تا ۴ ساعت ناحیه درمان را لمس نکنید و روی صورتتان دراز نکشید. انجام فعالیت‌های ورزشی سنگین هم ممنوع است. مصرف الکل یا ماساژ دادن ناحیه درمان هم ممنوع است. برای مراقبت بعد از بوتاکس خط خنده نباید از مواد آرایشی روی ناحیه تحت درمان استفاده کرد.

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید