کلاژن مایع چیست ؟

تزریق ژل لب اصفهان |کلاژن مایع چیست ؟

Liquid collagen

کلاژن یک سوم پروتئین های بدن انسان را تشکیل داده و جزئی ضروری از پوست، بافت هم بند، غضروف ها و استخوان ها به شمار می رود. کلاژن مایع، یک محلول حاوی پپتید های کلاژن است که جهت افزایش میزان جذب، به اجزا کوچکتری شکسته شده اند.

مکمل های کلاژن، از کلاژن موجود در بافت هم بند حیواناتی همچون گاو، خوک، ماهی و مرغ به دست می آیند. کلاژن اغلب به شکل پودر یا مایعی است که می توان به غذا، نوشیدنی یا حتی قهوه اضافه کرد. با این که کلاژن فواید بسیاری دارد اما بسیاری از آن ها تاکنون از نظر علمی اثبات نشده و در این زمینه به انجام تحقیقات بیشتری نیاز است.

انواع

افراد در هنگام انتخاب کلاژk مناسب برای خود، باید به اندازه کافی مطالعه و مشورت کنند. سازمان غذا و دارو (FDA) کلاژن را همچون هر مکمل دیگری، از نظر ایمنی و موثر بودن ارزیابی نمی کند. افراد باید دنبال مکمل هایی باشند که دارای عناصر ساده و ویتامین C بوده و همچنین فاقد قند های افزودنی هستند. ویتامین C یک آنتی اکسیدان است که به جذب کلاژن در بدن کمک می کند.

  • نوشیدنی های آماده

کلاژن پس از گرفته شدن از منبع حیوانی، جهت ساخت مکمل به پودر تبدیل می شود. برخی شرکت ها مقادیری پودر کلاژن را با آب یا نوشیدنی های دیگر ترکیب کرده . و به فروش می رسانند. این نوشیدنی های کوچک را می توان به صورت مستقیم نوشیده. یا با مواد غذایی دیگر ترکیب کرد. اغلب مکمل های کلاژن باید به صورت روزانه مصرف شوند.

  • بهترین تزریق چربی اصفهان | کلاژن مایعپودر ها

مکمل های کلاژن معمولا به صورت پودر هایی هستند که می توان با نوشیدنی های مختلف ترکیب کرد. این پودر ها در آب گرم بهتر ترکیب می شوند. در صورت تمایل به خنک بودن نوشیدنی خود، می توان پودر را در مقداری آب گرم حل کرده و سپس ترکیب را در لیوانی از نوشیدنی سرد ریخت.

  • پودر کلاژن

دیگر روش های مصرف کلاژن
دیگر روش های مصرف کلاژن شامل کپسول ها، محصولات موضعی و مواد غذایی غنی از کلاژن می شوند. کلاژن موضعی برای بهبود ظاهر پوست نیز استفاده می شود. رژیم غذایی بهترین و آسان ترین منبع دریافت کلاژن است.

 

نداشتن حساسیت به کلاژن

در حالی که مصرف مکمل کلاژن برای سلامت بافت های بدن مناسب است، اما باید با یک سبک زندگی سالم نیز همراه باشد. مصرف یک رژیم غذایی سرشار از پروتئین، می تواند به معنای عدم نیاز به مصرف مکمل باشد. فعالیت هایی همچون مصرف سیگار. گرفتن حمام آفتاب و مصرف بیش از حد شکر می تواند.به کلاژن موجود در بدن آسیب برساند.

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید