پرکننده های لابراتوار و فیلر

بهترین تزریق چربی اصفهان | پرکننده های لابراتوار و فیلر

تزریق پرکننده های لابراتوار

پرکننده های لابراتوار به دو دسته زیر تقسیم می‌شوند:

1- پرکننده های لابراتوار دائمی

پرکننده های دائمی آنهایی هستند که با گذشت زمان در موضع باقی می مانند و سیستم دفاعی بدن قدرت جذب، هضم یا خارج کردن آنها را ندارد .پرکننده های دائمی نسبت به پرکننده های قابل جذب، به صرفه تر هستند. چون نیاز به تکرار ندارند. ولی مزایای آنها در همین جا به اتمام می رسد. متاسفانه بسیاری از پرکننده های دائمی پس از کسب مجوز در آمریکا و اروپا با بروز عوارض مختلف از جمله عفونت، ترشح، قرمزی، خارش، تشکیل گرانولوم و  … فاقد مجوز می شوند .

بهترین تزریق ژل لب اصفهان | روش تزریق و نوع آن در ماندگاری ژل

نکته دیگر در استفاده از پرکننده های دائمی که مصرف آنها را بالقوه خطرناک می نماید عدم برگشت پذیر بودن پروسه تزریق است به این معنا که جهت خارج کردن این مواد امکانات بسیار محدودی وجود دارد (از جمله جراحی باز)؛ که اغلب هم موفقیت آمیز نیست. بنابراین اگر نتیجه تزریق خوشایند بیمار نباشد یا محل تزریق صحیح انتخاب نشود یا مقدار آن بیش از اندازه باشد؛ گاه فرد را برای تمام عمر نادم و پشیمان می سازد.

ما به شما توصیه می کنیم هیچگاه از مواد پرکننده دائمی برای بار اول استفاده نکنید. با وجود تمام اینها افرادی که از پرکننده های دائم استفاده می کنند همیشه باید منتظر بروز عوارض آن باشند!

تزریق ژل لب اصفهان | تزریق فیلر زیر چشم

2- مواد پر کننده لابراتوار قابل جذب

اکثر این حجم دهنده ها گرچه در آزمایشگاه تولید می شوند پایه ارگانیک دارند. و به همین دلیل سیستم دفاعی بدن و آنزیم ها در طول زمان این مواد را جذب و هضم می کنند. به لحاظ تاریخی اولین ماده در این گروه همان کلاژن بود که به دلیل طول عمر کوتاه و نیاز به تست جلدی یک ماه قبل از تزریق و هزینه های سنگین امروزه مصرف آن بسیار محدود شده است .

آنچه در این گروه امروزه بیشتر از همه مواد دیگر مصرف می شود مشتقات اسید هیالورونیک است. اسید هیالورونیک یک پلی ساکارید و از مواد اصلی تشکیل دهنده نسج نرم در تمام دوره درمان است . و از دو منشا حیوانی و غیر حیوانی تهیه می گردد. امروزه اکثر ترکیبات اسید هیالورونیک تزریقی غیر حیوانی هستند .

تزریق ژل لب اصفهان | علت سفت شدن ژل بعد از تزریق چیست ؟

انواع پرکننده های قابل جذب کدامند ؟

  1. رقیق برای چین های ظریف
  2. متوسط برای خطوط عمیق تر
  3. غلیظ برای لب و خطوط خیلی عمیق

این مواد طول عمری بین 6 ماه تا دو سال دارند و موثرترین محل مصرف آنها برای حجم دادن به لب و پرکردن خطوط اطراف آن است. با اکثر این فراورده ها عفونت، حساسیت و مشکلات دیگر بسیار نادر است . و اگر شما فرم بدست آمده را خوشایند خود ندانید. پروسه تزریق برگشت پذیر است . نکته اصلی در مصرف آنها نیاز به تکرار تزریق و هزینه های آن می باشد . ولی در حال حاضر بهترین روش درمانی جهت حجم دادن به لب ها و خطوط نیمه عمیق قسمت تحتانی صورت استفاده از همین گروه یعنی پرکننده های قابل جذب می باشد .

 

تزریق ژل لب اصفهان –  دکتر مسیح شمعی 

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید