نانوچربی ( NanoFat ) 

نانوچربی

نانوچربی ( NanoFat

پزشکان همواره به دنبال استفاده از بافت‌های بدن به عنوان منبعی برای یافتن درمان های جدید و بی خطر بوده اند. استفاده از بافت چربی در سال های اخیر به عنوان یک منبع غنی از سلول های بنیادی مزانشیمی در پزشكي بازساختي رایج بوده است.

نانوفت یک بافت هموژن و بسیار خرد شده از بافت چربی میباشد که امکان تزریق  با سر سوزن های بسیار ظریف رابه پزشک می دهد.این فراورده (نانوفت) غنی از سلولهای بنیادی مزانشیمی و فاکتورهای رشد می باشد.

مزایا و کاربردهای نانوفت گرافت:

تا پیش از این روش های آنزیمی متداول ترین راه فراوری بافت چربی برای جداسازی سلول های بنيادي بوده است که به دلایل مختلف پزشکان را با مشکل مواجه می کرد. اولین مشکل نیاز به انجام این روش آنزیمی در محیطی تحت شرایط GMP بود که وجود اتاق تمیز با کلاس بالا را ملزوم می داشت. از طرف دیگر روش آنزیمی زمان‌بر بوده و پروسه فراوری را طولانی می کند.

روش NanoFat یا Lipogems با کمک نیروهای مکانیکی، نیاز به آنزیم را برای فراوری بافت چربی از بین می برد. این روش بدلیل استریل بودن و closed بودن تمام مراحل و عدم نیاز به آنزیم به عنوان یک روش با حداقل دستورزی ( Minimal Manipulation ) مطرح می باشد. در این روش بافت چربی حاصل از لیپوساکشن طی مراحل شستشو، خرد شدن مکانیکی و فیلتراسیون به یک بافت هموژن بسیار ریز غنی از سلول های بنیادی و فاکتورهای رشد فراوری می شود که قابلیت تزریق با استفاده از سرنگ هایی با سر سوزن بسیار ریز ( 27G-30G ) را به پزشک می دهد.

نانوچربی ( NanoFat )

دکتر مسیح شمعی

پوست، مو، زیبایی و تزریق چربی اصفهان

برای اطلاع از آدرس و روز های کاری مطب به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید.

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید