دلیل ماندگاری تاتو بر روی پوست

بهترین تزریق چربی اصفهان | دلیل ماندگاری تاتو بر روی پوست

چرا تاتوها برای همیشه ادامه دارند؟

دلیل ماندگاری تاتو بر روی پوست چیست ؟ درم انسان از فیبرهای کلاژن، اعصاب، غدد، رگ های خونی و بافت های دیگر تشکیل شده است. بعضی از قسمت های بزرگ جوهر به صورت حالت ژل در درم پراکنده هستند و قسمت های دیگر توسط فیبروبلاست ها کشته می شوند، فیبروبلاست ها نوعی سلول پوستی هستند که نقش مهمی در درمان زخم ها بازی می کنند.
به محض تزریق برای اولین بار، سیستم ایمنی شما به صورت اجتناب پذیری به هزاران زخم کوچکی که ماشین تاتو ایجاد کرده پاسخ می دهد. ماکروفاژها به محل تاتو می روند و تلاش میکنند تا رنگدانه ها را از بین ببرند. بعضی از آنها موفق می شوند و بعضی دیگر نیز با جوهر در پوست حبس میشوند. سلول های دیگر در درم شما مانند فیبروبلاست ها همچنین جوهر را در محل تزریق جذب می کنند.

این سلول ها طی بازسازی لایه خارجی ز بین نمی روند و در درم باقی می مانند تا بمیرند. در صورتی که بمیرند فیبروبلاست های مرده در فیبروبلاست های جدید جذب می شوند که این موضوع کمک می کند تا تاتوها برای مدت زمان زیادی باقی بمانند.
هر تاتوی جدیدی به دو تا چهار هفته زمان نیاز دارد تا التیام یابد. همانطور که سیستم ایمنی شما به صورت دائم جوهر تاتو را یک عامل بیگانه تشخیص می دهد، به حمله به سایر قسمت های خودی ادامه می دهد. این به آن علت است که هرچند تاتو تا آخر باقی می ماند و باعش ماندگاری تاتو می شود  اما تمایل به محو شدن تدریجی دارد. در معرض گرفتن علامت نیز آن قسمت تاتو کاری شده را نیز محو می کند.

در داخل نیز اینگونه است که لیزر پاک کننده تاتو نیز کار می کند. لیزرها به صورت عمیق در داخل پوست شما نفوذ می کند و جوهر آن را به قسمت های کوچکتر تقسیم می کند. این موضوع به بیگانه خواری ماکروفاژها و پاک کردن آسان آن کمک می کند.

بیشتر بخوانید : تاتو کردن چه خطرات و عوارضی دارد ؟

نکات قابل توجه قبل از اقدام به تاتو صورت و بدن

 

انواع تاتو بدن و طرح‌های آن

امروزه کار تاتو به یک کار تخصصی تبدیل شده است که در طرح‌ها و سبک‌های مختلفی بنا به سفارش مشتری اجرا می‌شود.در صورت تمایل میتوانید در کلاس‌های ( آموزش تاتو بدن ) شرکت کنید.
نمونه ای از این طرح‌ها و سبک‌ها عبارتند از: تریبال به معنای قبیله و همچنین پلینزیان به معنی جزیره‌های پلینزی نمونه ای از طرح‌های قدیمی تاتو هستند که یک شکل هنری و معنوی بوده و برای اجرای آنها لازم است تا قسمتی از بدن با جوهر مشکی پوشانده شده و در هر گوشه ای از این ناحیه خالکوبی با معنای خاصی نقش بسته شود، این نقش در کل جهان شناخته شده می‌باشد.

 

صفحه رسمی دکتر مسیح شمعی 

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید