عوامل موثر بر ماندگاری پلاسما جت

عوامل موثر بر ماندگاری پلاسما جت | بهترین تزریق چربی اصفهان

عوامل موثر بر ماندگاری پلاسما جت

سن

بسته به اینکه در چه سن و سالی برای پلاسماجت اقدام می‌شود، ماندگاری نتایج آن متفاوت خواهد بود. سن از عوامل موثر بر ماندگاری پلاسما جت است. در سنین بالاتر معمولا چین و چروک‌ها یا افتادگی‌های نواحی مختلف شدیدتر بوده و درمان آن‌ها کمی مشکل‌تر است. در سنین پایین با توجه به خفیف‌تر بودن آسیب‌ها و انعطاف‌پذیر بودن آن نتایج برای مدتی طولانی‌تر باقی خواهند ماند. علاوه بر آن با افزایش سن پوست کم‌کم چربی خود را از دست می‌دهد و ترمیم آن کار دشوارتری خواهد بود.
بنابراین در سنین بالاتر نتایج پلاسماجت برای مدتی کوتاه‌تر باقی می‌مانند.

علاوه بر این اگر فرد در سنین نوجوانی برای پلاسما جت اقدام کند، نباید انتظار نتایج طولانی‌مدتی را داشته باشد. چراکه در این سن هورمون‌ها به تعادل نرسیده‌اند و تغییرات چهره و پوست فرد بسیار زیاد است. بنابراین اثرات پلاسما جت تا حد زیادی تحت تاثیر تغییرات هورمونی قرار می‌گیرند و به ثبات نمی‌رسند. همین عامل باعث می‌شود که در سنین زیر 18 سال، ماندگاری این روش حتی به زیر یک سال برسد.
به همین دلیل پزشکان معتقدند که بازه سنی مناسب برای پلاسماجت بین ۲۰ تا ۷۰ سال است.

نوع پوست

اینکه پوست فرد چرب، خشک، معمولی یا مختلط باشد، می‌تواند در ماندگاری نتایج پلاسما جت اثر بگذارد. علاوه بر این میزان انعطاف‌پذیری پوست نیز از عوامل موثر بر مدت ماندگاری است. معمولا پزشک قبل از انجام پلاسما جت فرد را معاینه می‌کند و با توجه به نوع پوست او تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان را تعیین می‌کند. در واقع افرادی که به دلیل نوع پوست خود ممکن است ماندگاری کمتری را تجربه کنند،
تعداد جلسات بیشتر می‌شود تا نتایج برای مدت بیشتری باقی بمانند.

عوامل موثر بر ماندگاری پلاسما جت | بهترین تزریق چربی اصفهانمیزان آسیب

بسته به اینکه میزان افتادگی یا چین و چروک در چهره فرد چقدر است، مدت زمان ماندگاری پلاسماجت متفاوت خواهد بود. معمولا از پلاسماجت نمی‌توان برای درمان کامل چین و چروک‌ها و افتادگی‌های خیلی شدید استفاده کرد. پزشک معمولا به چنین افرادی جراحی را توصیه می‌کند.
درصورتی‌که آسیب فرد خفیف یا متوسط باشد، مدت زمان ماندگاری نتایج بیشتر خواهد شد.

دلیل ایجاد آسیب

درصورتی‌که افتادگی یا چین و چروک موجود در چهره افراد به دلیل افزایش سن یا عوامل طبیعی رخ داده باشد، ماندگاری نتایج بیشتر خواهد بود. چراکه در این موارد پوست هنوز ترکیبات طبیعی خود را به طور کامل از دست نداده و با تقویت آن‌ها می‌توان به نتایج بهتر دست پیدا کرد. اما اگر دلیل ایجاد آسیب در پوست مواردی نظیر مصرف سیگار و قلیان، مصرف الکل یا برخی بیماری‌های پوستی باشد، پلاسماجت نمی‌تواند برای مدتی طولانی آن‌ها را برطرف کند.
به‌خصوص اگر پس از انجام پلاسماجت مصرف این مواد یا بیماری ادامه داشته باشد.

محل درمان

پلاسما جت را می‌توان برای درمان آسیب‌های موجود در نواحی مختلف چهره استفاده کرد. بنابراین می‌توان گفت محلی که پلاسما جت به آن تابانده می‌شود در ماندگاری نتایج موثر خواهد بود. معمولا ماندگاری پلاسما جت پلک یا بینی حدود 3 سال است. اما در بخش‌های دیگر صورت نظیر خط اخم، خط لبخند و… می‌توان تا 5 سال نیز به ماندگاری نتایج امیدوار بود.
علاوه بر این در افراد با سنین بالاتر احتمال کاهش مدت زمان ماندگاری در نواحی که مستعد چین و چروک هستند، بیشتر خواهد شد.

تکنیک مورداستفاده برای درمان

شیوه کلی انجام پلاسماجت یکسان است اما در شیوه تابش پلاسما، انتخاب محل تابش، نوع دستگاه پلاسما جت و تعداد نقاط درمان تفاوت‌هایی وجود دارد که باعث تفاوت در تکنیک‌های پلاسماجت می‌شود. همین تکنیک می‌تواند زمان ماندگاری پلاسما جت را تغییر دهد. پزشکان مختلف در کلینیک‌های متفاوت از روش‌های متنوعی برای پلاسماجت استفاده می‌کنند که معمولا ماندگاری آن‌ها بیشتر از 5 تا 7 سال نخواهد شد.

تعداد جلسات درمانی

در طول جلسات مشاوره قبل از عمل، پزشک ممکن است با توجه به شرایط فرد بیشتر از یک جلسه پلاسماجت را برای او تجویز کند. این موضوع برای اطمینان از برطرف شدن کامل آسیب و تاثیرگذاری پلاسماجت است. اما در مواردی نیز پزشک صرفا برای تثبیت نتایج و افزایش زمان ماندگاری این جلسه اضافه را تجویز می‌کند. در چنین مواردی معمولا جلسه تثبیتی 8 هفته پس از اولین جلسه انجام می‌شود.
در موارد دیگر نیز فاصله جلسات پلاسماجت بسته به تشخیص پزشک بین 1 تا 2 ماه است.

مراقبت‌های پس از عمل

حتما پزشک پس از انجام پلاسما جت توصیه‌هایی به شما می‌کند.
توصیه‌هایی نظیر تمیز نگه داشتن محل درمان، دوری از نور خورشید، عدم استفاده از مواد آرایشی، دوری از محیط‌های آلوده، خودداری از فشار یا ماساژ دادن ناحیه درمان و… از جمله این توصیه‌ها هستند.
رعایت این موارد شاید برای چند روز یا نهایتا یکی دو ماه فرد را آزار دهد.
اما در نهایت باعث افزایش زمان ماندگاری نتایج خواهد شد.
در مقابل عدم رعایت موارد نه‌تنها ماندگاری نتایج را کوتاه‌تر می‌کند، بلکه ممکن است فرد را به نتایج دلخواه نیز نرساند.

سبک زندگی

سبک زندگی پیش و پس از پلاسما جت تاثیر زیادی در ماندگاری آن دارد. معمولا افرادی که مرتب کاهش یا افزایش وزن دارند، با انجام پلاسما جت ماندگاری کمتری را تجربه خواهند کرد. چراکه در اثر تغییرات وزن مداوم پوست آن‌ها حالت ارتجاعی خود را از دست داده و شل شده و درمان آن کار مشکلی است. علاوه بر آن افراد سیگاری نیز نمی‌توانند نتایج طولانی مدتی را انتظار داشته باشند. در این افراد غلظت خون باعث از بین رفتن طراوت و شادابی شده و اگر فرد مصرف سیگار را بعد از پلاسماجت قطع نکند، در مدتی کوتاه نیاز به ترمیم نتایج پیدا می‌کند.

رژیم غذایی

رژیم غذایی به اندازه دیگر موارد گفته‌شده در ماندگاری نتایج اثرگذار نیست اما نمی‌توان تاثیر آن را نادیده گرفت.
معمولا رژیم‌های غذایی با حجم زیادی از غذاهای چرب، شور یا شیرین، باعث ایجاد آسیب در پوست می‌شود.
تداوم این رژیم باعث ماندگار شدن آسیب‌ها شده و درمان آن‌ها را مشکل‌تر می‌کند.
علاوه بر آن پس از پلاسما جت نیز این رژیم‌ها همچنان بر روی پوست تاثیر منفی می‌گذارند و نتایج عمل را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

 


دکتر مسیح شمعی تزریق چربی اصفهان

آدرس: اصفهان، سه راه حکیم نظامی، ابتدای خیابان حکیم نظامی، جنب بانک صادرات، کوچه لطفی (55) طبقه اول


بیشتر مطالعه کنید : 

مراقبت ­های قبل و بعد از لیزر بیکینی

ماندگاری نتایج پلاسما جت

مزایا و کاربردهای میکرونیدلینگ

حالت تهوع بعد از تزریق بوتاکس

علت موثر نبودن لیزر بر موهای سفید

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید