علت موثر نبودن لیزر بر موهای سفید

علت موثر نبودن لیزر بر موهای سفید | بهترین تزریق چربی اصفهان

علت موثر نبودن لیزر بر موهای سفید

عملکرد همه ی دستگاه های لیزر موهای زائد به وجود ملانین در فولیکول های مو وابسته است. ملانین یا همان رنگ دانه ی مو انرژی لیزر را جذب کرده و از آسیب دیدن و سوختگی پوست نواحی اطرف جلوگیری می کند. به همین دلیل در بسیاری از درمان های لیزری مثل از بین بردن لکه های ناشی از افزایش سن، مورد استفاده قرار می گیرد. علت موثر نبودن لیزر بر موهای سفید چیست؟ را در ادامه بررسی میکنیم

همین ویژگی رنگ دانه های ملانین موجب می شود که لیزر موهای زائد بدون این که به سایر بافت های بدن آسیبی برساند، موهای زائد را ازبین ببرد، از رویش مجدد آن ها جلوگیری کرده و نتیجه ی رضایت بخشی به همراه داشته باشد. اگر میزان ملانین پوست برای جذب گرما و انرژی لیزر کافی نباشد، لیزر نه تنها موهای زائد را از بین نمی برد، بلکه می تواند به پوستتان صدمه بزند و باعث سوختگی شود.

اما این به این معنی نیست که افرادی که رنگ موهایشان بلوند، خاکستری یا سفید است، به هیچ عنوان نمی توانند از لیزر برای رفع موهای زائد استفاده کنند. معمولا ملانین موجود در فولیکول های موهای مناطقی مثل زیر بغل، پاها، بیکینی و سایر نواحی بدن به میزان کافی وجود دارد. به همین دلیل با این شرایط نیز می توان از لیزر استفاده کرد.

علت موثر نبودن لیزر بر موهای سفید | بهترین تزریق چربی اصفهان

چگونه موهای سفید صورت را از بین ببریم؟

افزایش تعداد موهای سفید روی صورت با افزایش سن، کاملا طبیعی و بخشی از روند تغییرات فیزیکی بدن انسان است. با افزایش سن سطح ملانینی که توسط بدن تولید می شود کاهش می یابد. این به این معنی است که رنگ دانه هایی که باعث ایجاد رنگ پوست و مو می شوند، کمتر تولید می شوند. در بسیاری از خانم ها پس از یائسگی موهای سفید یا خاکستری زیادی روی صورتشان رشد می کند. در آقایان هم با افزایش سن، روی گوش ها و ابروها موهای سفید بیشتری رشد می کند. چاره ای ندارید که از همان روش های قدیمی برای از بین بردن موهای سفید صورت استفاده کنید.

اصلاح کردن با تیغ یا ژیلت

پوست خود را با آب گرم مرطوب کنید. مقداری از یک کرم اصلاح کننده را به قسمتی که می خواهید اصلاح کنید بمالید. می توانید از تیغ یا ژیلت برای اصلاح استفاده کنید. بهتر است برای این که پوست صورتتان زخم نشود، تیغ را در جهت رشد مو بکشید. افزایش سن رشد موها کاهش می یابد. به همین دلیل مدت زیادی زمان می برد تا دوباره به اصلاح کردن نیاز پیدا کنید.

بند انداختن

بند انداختن هم روش خوبی برای از بین بردن موهای سفید است. با بند انداختن، موها از ریشه بیرون کشیده می شوند و به همین دلیل معمولا سه تا هشت هفته زمان می برد تا دوباره رشد کنند. برای این که از عفونت جلوگیری کنید، حتما نخ بند یا موچینی که استفاده می کنید را با الکل ضد عفونی کنید.

کرم موبر

می توانید موهای زائد سفید خود را با یک کرم موبر از بین ببرید. مواد موجود در کرم های موبر بافت ساقه ی مو و بخشی از ریشه ی آن را حل می کند. معمولا دو هفته بعد موها دوباره رشد می کنند. مطابق دستوری که روی بسته یا بروشور داخل محصول نوشته شده است، کرم را روی موها مالیده و به مدتی که نوشته شده صبر کنید تا کرم اثر کند، سپس کرم و موهای جدا شده را را با یک پارچه ی گرم پاک کنید. برای جلوگیری از ایجاد آلرژی و حساسیت پوستی، به خصوص اگر پوست حساسی دارید، حتما قبل از این که کرم را به تمام پوست خود بمالید، روی بخش کوچکی آن را امتحان کنید. اگر قرمزی، سوزش، خارش یا علامت غیرطبیعی دیگری مشاهده نکردید، می توانید به استفاده از آن ادامه دهید.

الکترولیز

حتما برای انجام درمان های الکترولیز برای از بین بردن دائمی موهای زائد به یک پزشک متخصص پوست مراجعه کنید. برای از بین بردن موهای زائد با استفاده از تکنیک الکترولیز، یک سوزن نازک را به هر شفت مو وارد کرده و جریان برق را از طریق سوزن به داخل آن شلیک می کنند. به این ترتیب ریشه ی مو از بین می رود. این تکنیک موهای زائد را به صورت دائمی از بین می برد. البته موهایی که ریشه های محکم دارند ممکن است به جلسات بیشتری احتیاج داشته باشند. از طرفی این روش زمان بر نیز هست. معمولا الکترولیز موهای سفید پشت لب حدود 10 ساعت زمان می برد. الکتروبیز معمولا عوارض جانبی هم دارد. مانند تغییر رنگ پوست در اطراف نقطه ی الکترولیز شده. در موارد بسیار نادری ممکن است محل الکترولیز زخم شود.

 


دکتر مسیح شمعی تزریق چربی اصفهان

آدرس: اصفهان، سه راه حکیم نظامی، ابتدای خیابان حکیم نظامی، جنب بانک صادرات، کوچه لطفی (55) طبقه اول


بیشتر مطالعه کنید : 

جلوگیری از جوش زدن بعد از لیزر موهای زائد

از بین بردن موهای کرکی با لیزر

مزایا و کاربردهای میکرونیدلینگ

حالت تهوع بعد از تزریق بوتاکس

مزیت و عوارض جراحی لیفت ابرو

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید