تاثیر سلول های بنیادی در تزریق چربی

بهترین تزریق چربی اصفهان | تزریق چربی به روش نانوفت.

نقش سلول های بنیادی در تزریق چربی

سلول های بنیادی در تزریق چربی | استفاده از سلول های بنیادی باعث بهبود نتایج و افزایش مزایای تزریق چربی می شود. پس از انجام این عمل، سلول های بنیادی شروع به تقسیم شدن کرده و تعداد آن ها افزایش می ‌یابد. نقش اصلی سلول های بنیادی، بازسازی سلول هایی از پوست است که دچار آسیب دیدگی شده اند. همچنین تحریک ساخت کلاژن، باعث از بین رفتن چین و چروک و جوان سازی پوست می شود. طبق تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده، شش ماه پس از عمل لایه ای مکمل در زیر پوست ایجاد شده و پوست به شکل قابل توجهی بهبود می یابد.

بهترین تزریق چربی اصفهان | تزریق چربی به روش نانوفت

مزایای سلول های بنیادی در تزریق چربی

مزایای تزریق چربی باعث شده امروزه اکثر جراحان در سراسر دنیا این روش را برای انجام عمل انتخاب کنند. اگر شما هم قصد انجام عمل تزریق چربی به روش نانوفت را دارید، این بخش را با دقت مطالعه کنید.

 • نسبت به روش‌های قدیمی تزریق چربی، دوام و ماندگاری بالاتری دارد.
 • اکثر عوارض این عمل، عمومی و زود گذر می باشد.
 • جراحت ایجاد شده در محل تزریق خیلی زود بهبود پیدا می کند.
 • باعث افزایش کلاژن سازی پوست می شود. به این ترتیب در تمام سنین چین و چروک ها را کاهش داده و موجب جوان سازی پوست می شود.
 • مواد مورد استفاده در این عمل کاملاً طبیعی و بی خطر بوده و با بدن انسان سازگاری دارد.
 • باعث شفافیت و روشن شدن پوست می شود.

تزریق چربی چگونه انجام می‌شود ؟

برای تزریق چربی به روش نانوفت و استفاده از مزیت‌های این روش باید چند مرحله انجام شود که به ترتیب در این بخش بررسی شده‌اند:

 • انتخاب پزشک مجرب و کلینیک معتبر

مهم‌ترین مرحله برای تزریق چربی به روش نانوفت، انتخاب کلینیک است. این مرحله‌ای است که خودتان باید آن را انجام دهید؛ اما شما در این راه تنها نیستید و می‌توانید از نظر متخصصان و افرادی که قبلا این کار را انجام داده‌اند استفاده کنید. باید بدانید که نانوفت یک روش کاملا تخصصی است و انجام آن نیاز به مهارت و دستگاه‌های ویژه دارد؛ به همین دلیل هر شخصی نمی‌تواند از عهده انجام آن برآید. پس برای انتخاب کلینیک، زمان کافی را صرف کنید و اصلا از مشورت کردن در این رابطه نترسید.

 • شرکت در جلسه‌های مشورتی با پزشک

مرحله دوم از روش تزریق چربی نانوفت، شرکت در جلسه‌های مشورتی است که با حضور پزشک برگزار می‌شوند. در این جلسه‌ها درباره مسائل بسیار مهمی صحبت خواهد شد. برای مثال شما باید درباره انتظارات خود از نتایج به دست آمده از این روش با پزشک صحبت کنید. همچنین هر سوالی را که درباره تزریق چربی دارید باید مطرح کنید تا پزشک جواب آن‌ها را به شما بدهد.

در کنار این موارد پزشک هم وضعیت مشکل شما را بررسی می‌کند و تشخیص می‌دهد که آیا نانوفت روش مناسبی برای شما است یا خیر؟ همچنین توضیحاتی را درباره کارهایی که لازم است قبل و بعد از تزریق انجام دهید به شما خواهد کرد. برای مثال اگر نیاز به انجام آزمایش‌هایی پیش از تزریق داشته باشید؛ پزشک در این جلسه شما را در جریان خواهد گذاشت. علاوه بر این موارد، ناحیه برداشت چربی و مقدار مورد نیاز برای برطرف کردن مشکل هم در جلسه‌های مشورتی تعیین خواهد شد.

بهترین تزریق چربی اصفهان | تزریق چربی به روش نانوفت تزریق چربی به روش نانوفت

 • مراجعه به کلینیک برای شروع فرایند

پس از شرکت در جلسه مشاوره و تعیین مقدار چربی مورد نیاز، تاریخی برای مراجعه تعیین می‌شود. در این تاریخ باید در کلینیک حاضر شوید. پزشک پس از تمیز کردن و پاک‌سازی پوست شما، بی‌حسی موضعی را در بدن ایجاد می‌کند. این بی‌حسی ابتدا در مناطقی ایجاد می‌شود که قرار است برای برداشت چربی مورد استفاده قرار بگیرند.

 • برداشت چربی

در کلینیک دکتر مسیح شمعی از دستگاه های مخصوص و مدرن برای برداشتن چربی‌ها استفاده می‌شود. با استفاده از این روش، تعداد سلول‌های بنیادی برداشت شده تا حد زیادی افزایش پیدا می‌کند. به طور معمول بانک چربی در روش نانوفت، شکم یا ران است.

 • فرآوری چربی‌ها

پس از برداشتن مقدار مورد نیاز چربی از بانک، نوبت به فرآوری سلول‌های برداشت شده می‌رسد. این مرحله نیاز به مقداری زمان دارد؛ به همین دلیل شما می‌توانید از اتاق عمل خارج شده و استراحت کنید. در این مرحله چربی برداشت شده تبدیل به یک مایع بسیار لطیف و ابریشم گونه می‌شود که سلول‌های بنیادی فراوانی را در خود جای داده و غلظت زیادی دارد.

برای این کار، خون و مواد بی‌حسی که در چربی وجود دارند؛ با استفاده از روش‌های خاصی شسته می‌شوند. سپس سلول‌های چربی شکسته می‌شوند و در نهایت مایع درون آن‌ها، بسته‌های میکروسکوپی نانوفت را تشکیل می‌دهد. این بسته‌های میکروسکوپی به خوبی تصفیه می‌شوند و با استفاده از املاح خاصی غنی خواهند شد.

برای مثال مقداری ماده سیتوکین در درون این سلول‌ها ترکیب می‌شود؛ به این ترتیب توانایی آن‌ها برای بهبود بافت آسیب دیده افزایش پیدا می‌کند. زیرا این ماده تعدادی زیادی سلول بنیادی را در خود جای داده است که می‌توانند با تقسیم و تکثیر، منطقه آسیب دیده را درمان و ترمیم کنند.

 • تزریق چربی

پس از آماده شدن بسته‌های حاوی سلول‌های چربی و سلول‌های بنیادی، شما باید دوباره به اتاق عمل برگردید. در این مرحله بی‌حس‌کننده‌های موضعی در ناحیه تزریق مورد استفاده قرار می‌گیرند. سپس از یک سری سوزن بسیار ظریف و تیز برای وارد کردن این سلول‌های فرآوری شده به زیر پوست استفاده می‌شود. این فرایند تزریق حدود چند دقیقه طول می‌کشد؛ بنابراین می‌توان گفت که کلیه مراحل تزریق چربی به لایه‌های پوستی بین ۱ تا ۳ ساعت طول خواهد کشید.

 • بررسی وضعیت و ترخیص از کلینیک

پس از انجام تزریق تا مدتی باید در کلینیک بمانید تا پزشک وضعیت شما را پس از برطرف شدن اثر داروهای بی‌حسی و یا بروز حساسیت‌های احتمالی، مورد برسی قرار دهد. در صورتی که همه شرایط ایده آل باشد؛ می‌توانید به منزل برگردید. برای بازگشت به منزل بهتر است که شخصی را همراه خود به کلینیک بیاورید تا شما را تا منزل همراهی کند.

 

 

 

بهترین تزریق چربی اصفهان دکتر مسیح شمعی :

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید