نحوه صحیح خوابیدن بعد از تزریق چربی و بوتاکس

بهترین تزریق چربی اصفهان |نحوه صحیح خوابیدن بعد از تزریق چربی و بوتاکس

نحوه صحیح خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس ، خوابیدن پس از بوتاکس ایده نا‌مناسبی است و اگر بیمار مجبور است دراز بکشد، لازم است که تا حدود ۶ ساعت پس از انجام این پروسه صبر کند. عوارض جانبی بوتاکس از جمله سرگیجه منجر به احساس خواب آلودگی بیمار می‌شوند اما مقاومت در برابر این وسوسه برای بیمار ارزشمند خواهد بود. اگر بیمار بلافاصله پس از انجام بوتاکس بخوابد، احتمال انتقال نوروتوکسین‌های تزریق شده از عضلات مورد نظر را به نواحی اطراف آن افزایش می‌دهد. همیشه به یاد داشته باشید که بعد از تزریق بوتاکس هر چه دیر‌تر بخوابید نتایج بهتری کسب خواهید کرد.

آیا پس از تزریق بوتاکس احساس خواب آلودگی به وجود می آید؟

یکی از دلایل محبوبیت بوتاکس مربوط به ماهیت غیر تهاجمی این روش در مقایسه با سایر جراحی‌های زیبایی است. این روش به حدی ساده است که بیمار بلافاصله پس از انجام تزریق به فعالیت‌های روزمره خود باز می گردد.

بوتاکس نوعی عمل زیبایی است که شامل تزریق نوروتوکسین به داخل گرو‌های عضلانی خاص می‌باشد. این تزریقات باعث کاهش چین وچروک‌های صورت شده تا روند بروز نشانه‌های پیری را کند‌تر ‌کند. همچنین بسیاری از بیماران بوتاکس را برای درمان استرابیسم و تعریق بیش از حد زیر بغل انجام می‌دهند.

معمولا بیماران تصور می‌کنند که پس از تزریق بوتاکس لازم نیست که هیچگونه تغییراتی در روند خواب آنها اتفاق بیافتد اما احتمالا شرایطی کاملا برعکس این موضوع صحت داشته باشد. پس در پاسخ به این سوال که آیا تزریق بوتاکس باعث تزریق بوتاکس می شود و یا نه باید گفت که خواب آلودگی یکی از اصلی ترین عوارض جانبی تزریق بوتولونیوم است. متخصصان مطمئن نیستند که این خواب آلودگی ناشی از نوروتوکسین است یا به عوامل دیگری بستگی دارد. اما برای کسب بهترین نتایج، مهم است که از خوابیدن بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس خودداری کرد.

در این قسمت برخی عوارض جانبی بوتاکس که میل به خوابیدن را افزایش می‌دهند دکر شده است:

  1. سرگیجه
  2. حالت تهوع
  3. سر درد‌ها/ میگرن‌ها
  4. خستگی
  5. مشکلات تنفسی
  6. ضعف عضلانی

بهترین تزریق چربی اصفهان | بهترین تزریق چربی اصفهان

چرا باید از خوابیدن بلافاصله پس از تزریق بوتاکس خودداری کرد؟

تا کنون متوجه شده‌اید که نباید چند دقیقه یا چند ساعت پس از تزریق بوتاکس بخوابید. در این قسمت دلایل این ممنوعیت که به هر قیمتی لازم است رعایت شود مگر اینکه اورژانس بهداشتی یا مواردی از این قبیل وجود داشته باشند، با جزئیات کامل بررسی میشود.

بهترین زمان برای تزریق بوتاکس چه زمانی می باشد؟

بهترین زمان برای دریافت تزریقات بوتاکس صبح است، بنابراین وقت ملاقات را برای صبح تنظیم کنید. به عنوان مثال، اگر بیمار تزریق بوتاکس را در ساعت ۹ صبح انجام دهد حدود ۱۲ ساعت تا هنگام خواب وقت دارد این در صورتی است که او معمولا ساعت ۹ الی ۱۰ شب بخوابد. اینکه عضلات مورد هدف حداکثر جذب نوروتوکسین‌های تزریق شده را داشته باشند، کاملا کافی است. علاوه بر این سطح هوشیاری افراد در صبح بیشتر است. این به این معنا است که احتمال خواب آلودگی بیمار پس از تزریق بوتاکس به حداقل می‌رسد، مخصوصا اگر شب قبل از تزریق استراحت کافی داشته باشد.

اگر امکان تنظیم قرار ملاقات در صبح مقدور نباشد، می‌توان تزریق بوتاکس را در ظهر انجام داد. در اینصورت بیمار تا زمان خواب ۹ ساعت وقت خواهد داشت. برای کسب بهترین نتایج از تنظیم قرار ملاقات‌ها در بعد از ظهر خودداری کنید. مطمئنا بعد از ظهر به راحتی می‌توان یک وقت خالی برای بوتاکس پیدا کرد زیرا هیچکس متقاضی انجام تزریق بوتاکس در این ساعت از روز نیست. تزریق بوتاکس در ساعات پایانی روز به معنی هدر دادن پول است و همچنین بیمار را در معرض خطرات غیر ضروری قرار می‌دهد.

نکات مراقبتی خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

مطمئنا خوابیدن بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس منجر به عوارض جانبی‌های بسیار بدی که در این مقاله ذکر شده اند، می‌شود. حتی اگر بیمار پس از انجام بوتاکس در صبح به مدت ۱۰ ساعت بیدار بماند، با این وجود باز هم مجبور است که در هنگام شب بخوابد. بهترین توصیه ها برای خوابیدن بعد از انجام بوتاکس به منظور به حداقل رساندن عوارض جانبی و دستیابی به بهترین نتایج کدامند ؟

به پشت خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

خوابیدن به پشت بهترین حالت خواب پس از تزریق بوتاکس است. لازم است که بوتولیسم توکسین به مدت ۴ الی ۶ ساعت بعد از تزریق بوتاکس تحرک محدودی داشته باشد بنابراین بهتر است اقدامات احتیاطی حداقل به مدت ۴۸ ساعت رعایت شوند.

به همین دلیل است که پزشکان و متخصصان تزریق بوتاکس به بیماران توصیه می‌کنند ۲ شب اول بعد از تزریق به پشت بخوابند.

خوابیدن بر روی شکم در اولین شب پس از تزریق بوتاکس ضد چین و چروک، فشار اضافی بر عضلاتی که تزریق روی آنها انجام شده وارد می‌کند. اگرچه در خوابیدن به این شکل خطر نشت نوروتوکسین به سایر عضلات احتمالا کم است، اما همچنان عواقب وخیمی به همراه خواهد داشت.

بهترین تزریق چربی اصفهان | خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

آیا به پهلو خوابیدن پس از تزریق بوتاکس نیز باعث ایجاد مشکل می شود؟

مشخص است که تغییر نا‌گهانی در وضعیت و حالت خوابیدن منجر به احساس ناراحتی می‌شود. به این معنا که افرادی که همیشه به پهلو و یا روی شکم می‌خوابند برای خوابیدن به پشت و نگه داشتن صورت رو به بالا با مشکل مواجه خواهند شد. اما خوشبختانه همیشه از شب سوم به بعد می توانند به حالت معمولی خود بخوابند. اما اگر بیمار در شب اول یا دوم پس از بوتاکس به طور ناگهانی بر روی پهلو یا شکم خود بیدار شود، چه اتفاقی می‌افتد؟ تا زمانیکه با درد و ناراحتی مواجه نشده لازم است که فقط بر روی پشت خود برگردد و بخوابد.

آیا بعد از تزریق بوتاکس می ‌توان از قرص ‌های خواب‌ آور استفاده کرد؟

قرص‌ های خواب‌آور تاثیرات بی ‌خوابی را کاهش می ‌دهند. اگر به تازگی تزریق بوتاکس انجام داده‌ اید طبیعی است که راجع به اینکه آیا ادامه دادن قرص‌های بی ‌خوابی مشکل‌ ساز است یا خیر سوال بپرسید. پس پاسخ به این سوال که آیا می ‌توان پس از بوتاکس از قرص‌ های خواب ‌آور استفاده کرد؟ بله است. هیچ شواهدی حاکی از اینکه قرص ‌های خواب‌آور مانند امبین واکنش بدی نسبت به بوتاکس نشان داده باشند، وجود ندارد.

 

 

بهترین تزریق چربی اصفهان دکتر مسیح شمعی :

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید