جوان سازی پوست با این روش ها

چه روش هایی برای جوان سازی پوست وجود دارد؟

انسان به دلایل مختلفی پوستش دچار چین و چروک و افتادگی و شل شدگی می شود. که می توان از روش های مختلف جوان سازی پوست استفاده کرد. که برای انجام آن ها می توان از دکتر پوست کمک گرفت. روش های جوان سازی پوست شامل موارد زیر می باشد :

  • روش‌های تهاجمی که مثل کشیدن پوست می باشد.
  • روش‌های کم‌تهاجمی که شامل هایفوتراپی، اندولیفت و روش‌های تزریقی مانند تزریق بوتاکس، تزریق چربی و تزریق ژل می باشد.
  • روشهای غیرتهاجمی که شامل مراقبت‌های کلی پوست مثل کرم‌های ضد چروک و درمان های خانگی برای جوانسازی پوست می باشد.

اندولیفت

اندولیفت یکی از روش‌های مدرن در امر جوانسازی پوست می باشد. که در این روش کم تهاجمی، در پوست انسان فیبر بسیار وارد می‌شود. و این فیبر در درون لایه‌‌ های بسیار عمیق پوست قرار می‌گیرد. این فیبر به وسیله اشعه‌ی لیزر مادون قرمز (فرو سرخ) موجب تحریک کلاژن‌سازی پوست می شود.

تزریق ژل لب اصفهان | نکات تزريق ژل لب اصفهان

تزریق ژل

تزریق ژل یا همان فیلرها به لایه‌های مختلف پوست وارد می شوند که موجب حجم‌ دادن به ناحیه تحت درمان فرد می‌شوند؛ فیلرها یا حجم‌دهنده‌ها را می توان به سه دسته‌ی دائمی، نیمه‌دائم و موقت تقسیم کرد که فیلر از نوع دائمی به دلیل عوارض و خطرات دیگری که دارد مورد استفاده قرار نمی گیرد.
فیلر های از نوع نیمه‌دائم هم به همان دلایل کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ ژل‌های موقت که جزو بهترین فیلرها محسوب می شوند، از جنس هیالورونیک اسید ساخته شده‌اند؛ از کاربردهای دیگر تزریق ژل می توان به پر کردن خطوط صورت (خنده، اخم، چین‌های دور چشم و دور لب) و افزایش حجم لب بالا و پایین اشاره کرد.

تزریق چربی

در تزریق چربی، بافت های چربی که وجود دارند از طریق روش لیپوساکشن از نواحی از بدن برداشت می شود و به داخل بالشتک‌های چربی زیر پوست تزریق می‌شود؛ ماندگاری روش تزریق چربی زیاد و عوارض این روش بسیار کم می باشد.
بالشتک‌های چربی در نواحی مختلف پوست صورت قابل مشاهده اند که از مهم‌ترین این موارد می‌توان به بالشتک‌ گونه‌ها اشاره کرد؛ کاربردهای تزریق چربی در جوانسازی پوست شامل پر کردن چین و چروک صورت، درمان افتادگی و شل شدن پوست صورت، برجسته کردن سینه‌ها، لب‌ها و پشت دست می باشد.

تزریق ژل لب اصفهان | تزریق پروفایلو !

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس جزو پرطرفدارترین روش‌های جوانسازی پوست در جهان محسوب می شود که ماده‌ای که در بوتاکس مورد استفاده قرار می گیرد نوعی سم می باشد که موجب فلج شدن عضلات پوست می‌شود؛ با فلج شدن عضلات صورت، خطوط و چین و چروک‌ها تا حد بسیار زیادی از بین می‌روند؛کاربردهای تزریق بوتاکس در جوانسازی پوست شامل برطرف کردن خطوط صورت (خطوط اخم، پیشانی، دور چشم، دور لب)، شکل دادن به ابروها، بالا بردن گوشه‌های لب می شود.

 

دکتر مسیح شمعی 

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید