توصیه های لازم تزریق ژل و چربی گونه

بهترین تزریق چربی اصفهان | انتقال چربی چگونه انجام می‌گیرد ؟ 

توصیه و مراقبت های تزریق ژل و چربی گونه

تزریق چربی گونه | گونه بخشی از صورت می باشد که با بالا رفتن سن چربی های آن تحلیل شده و حالت برجسته خود را از دست می دهد، همچنین برخی از افراد به طور مادرزادی فاقد گونه هستند. به همین علت این افراد، برای برجسته کردن گونه خود به دنبال یک روش ایمن هستند.

تزریق چربی و ژل به گونه یکی از روش های ایمن برای برجسته کردن گونه می باشد که بهتر است توسط یک پزشک مجرب و ماهر انجام شود. همچنین نکاتی است که باید در رابطه با تزریق ژل بدانید تا با رعایت کردن آن ها و دانستن آن ها انتخابی منطقی و درست داشته باشید و به عوارض جانبی دچار نشوید، تزریق چربی نیز یکی از روش‌ های ایمن و موثر جوانسازی پوست است.

روشی که در سال ۲۰۱۸ برای بیش از ۷۰ هزار نفر در سرتاسر دنیا انجام شد و یکی از بالاترین درصد های رضایت در بین متقاضیان را دارد. مثل هر روش درمانی و جوانسازی پوست، مواردی هست که باید قبل از تزریق چربی بدانید و رعایت کنید.

اگر چربی تزریق کرده‌اید یا قصد انجام این کار را دارید، ما در این مقاله در مورد توصیه و مراقبت ها تزریق ژل چربی گونه توضیحات مختصری در اختیار شما قرار می دهیم.


مطالب خواندنی و آموزشی دکتر مسیح شمعی بهترین تزریق چربی اصفهان :


بهترین تزریق چربی اصفهان | از لیزر اندولیفت چه می دانید ؟

تزریق چربی و ژل گونه

تزریق چربی که از جمله روش هایی است که روند پیری را به تاخیر می اندازد. در این روش، چربی از نواحی مانند قسمت خارجی ران‌ها، که انباشت چربی زیاد است . گرفته و به نواحی مانند صورت، دست‌ها، سینه و باسن که حجم کمتری دارند، تزریق می‌ شود. روشی ایمن و با ماندگاری بالا که نتایج طبیعی را به همراه دارد. تکنیک زیبایی تزریق چربی به صورت، روش بسیار عالی است که با اهداف زیر انجام می‌ شود:

 1. پر کردن تورفتگی‌ های صورت
 2. بهبود کانتورینگ
 3. کمک به بازسازی حجم صورت

اگر به دنبال راه حلی ماندگار برای رفع اثرات بالا رفتن سن هستید . تزریق چربی به صورت می‌ تواند نتایج بهتری را نسبت به روش‌ های غیر جراحی مانند تزریق ژل به همراه داشته باشد. آن هم به این دلیل که چربی از بدن خود فرد گرفته می‌ شود. در این روش، حدود پنجاه تا هفتاد درصد سلول‌ های چربی در طی روند تزریق زنده می‌ مانند . و خونرسانی به آن‌ها انجام می‌ شود . این بدین معناست که نتایج دائمی خواهد بود. نتایج تزریق ژل، معمولا بعد از گذشت شش ماه کمتر می‌ شود و نیاز به تزریق مجدد می‌ باشد.

تزریق چربی به صورت با کمترین میزان تهاجم انجام می‌ شود، دوره نقاهت بسیار کوتاهی را تجربه می شود، به علاوه این که امکان انجام این روش همراه با سایر روش‌ های زیبایی مانند جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) یا لیفت صورت انجام شود، تا نتایج بهتری حاصل گردد.

روند تزریق چربی گونه

تزریق چربی که با عنوان گرافت چربی نیز شناخته می‌ شود، تکنیک ثابت شده‌ ای که از اوایل قرن نوزدهم مورد استفاده قرار گرفته و روندی است که با استفاده از چربی‌ های خود فرد و با هدف رفع تورفتگی‌ ها و ناهنجاری‌ های پوستی انجام می‌ شود. تورفتگی گونه‌ها، ناپدید شدن چربی از استخوان گونه، خطوط عمقی از بینی تا کناره‌ های لب‌ها و در برخی موارد، خطوط مابین پلک تحتانی و گونه‌ها از جمله دلایل انجام تزریق چربی به صورت می‌ باشند.

تزریق چربی صورت، شایع ترین روش مورد استفاده در حجم دهی لب ها می‌ باشد و علاوه بر این، از این روش در رفع ایرادات ناشی از لیپوساکشن نامناسب و یا آسیب‌ها نیز استفاده می‌ شود.

مراحل تزریق چربی به دست و یا صورت به شرح زیر می‌ باشد:

 • برداشت چربی : چربی مورد نیاز از طریق ایجاد برشی به اندازه سه تا پنج میلی متر به دست می‌ آید، چربی عمدتا از نواحی مانند شکم و قسمت داخلی ران گرفته می‌ شود. این روش اصطلاحا لیپوساکشن نام دارد.
 • آماده سازی چربی : چربی داخل سانتریفوژ تصفیه و شست و شو داده می‌ شود و بافت چربی مایع و خالص، آماده تزریق خواهد بود. خالص نبودن چربی می‌ تواند بر روی نتایج تزریق تاثیر بگذارد.
 • مرحله تزریق : چربی به نواحی مورد نیاز در صورت، تزریق خواهد شد. چربی به طور یک نواخت و به میزان دقیق تزریق می‌ شود تا چربی توسط بافت سالم احاطه گردد. در چنین شرایطی این اطمینان حاصل می‌ گردد که بافت چربی تزریق شده، اکسیژن و مواد مغذی به میزان کافی دریافت خواهد کرد.

بهترین تزریق چربی اصفهان | .آرایش کردن بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق چربی گونه

رعایت نکات بعد از انجام این روش جوانسازی پوست به حدی در نتیجه به دست آمده از آن موثر است که می توان میزان اهمیت آن را با کیفیت انجام کار برابر دانست. در ادامه به تعدادی از مهم ترین نکاتی که در رضایت بخش بودن نتیجه به دست آمده، ایجاد سرعت در روند بهبودی و کاهش عوارض موقتی ناشی از تزریق چربی تاثیر دارند اشاره نموده ایم.

 1. احتمال بروز مقداری التهاب، تورم، قرمزی و کبودی بعد از تزریق وجود دارد. میزان و شدت این عوارض به ویژگی های بدنی هر فرد بستگی داشته و بعد از چند روز بر طرف خواهد شد.
 2. طبق گفته های بهترین دکتر تزریق چربی اصفهان ، به مدت ۷۲ ساعت بعد از تزریق چربی گونه هنگام خوابیدن و دراز کشیدن دو بالشت در زیر سر خود قرار دهید؛ این کار از شدت یافتن ورم جلوگیری می کند.
 3. چنانچه متوجه عدم تقارن در گونه های خود شدید نگران نشوید، این موضوع احتمالاً به دلیل وجود ورم در موضع تزریق شده است و بعد از چند روز برطرف می شود.

دیگر نکات مراقبتی مهم

 • بهتر است به پشت طاقباز بخوابید، زیرا احتمال تحت فشار قرار گرفتن گونه ها در حالت خوابیدن به روی شکم و به پهلو وجود دارد.
 • به هیچ عنوان ناحیه ای که به آن تزریق صورت گرفته است را فشار نداده و ماساژ ندهید؛ این کار موجب جابجایی ژل به مناطق دیگر می شود.
 • به مدت ۲ هفته از قرار گرفتن در مکان های خیلی گرمی مثل سونا، قرارگیری طولانی مدت در معرض نور مسقتیم خورشید و همچنین شستشوی صورت با آبی که دمای آن خیلی زیاد است اجتناب نمایید.
 • از آرایش کردن به مدت ۲۴ ساعت بعد از تزریق چربی گونه خودداری کنید . بعد از این مدت زمان و به شرطی که در حین استفاده از لوازم آرایشی فشاری به گونه ها وارد نشود .  آرایش کردن مانعی نخواهد داشت.
 • برای کاهش هرچه سریع تر تورم و کبودی از خوردن غذاهای پر نمک خودداری کرده . و مصرف آبمیوه های طبیعی همچون آب آناناس را به میزان زیاد در رژیم غذایی خود قرار دهید.

توصیه ها و مراقبت های بعد از تزریق ژل گونه

 1. این افراد باید تا 24 ساعت ابتدایی پس از تزریق ، از استفاده از هر نوع ماده آرایشی بر روی محل تزریق کاملا اجتناب نمایند.
 2. انجام حرکت های ورزشی شدید در طول 24 ساعت اول پس از تزریق ممنوع است.
 3. قرار گیری بیش از حد و طولانی مدت در گرمای شدید و زیر نور مستقیم خورشید برای این دسته از افراد ممنوعیت دارد.
 4. افراد پس از تزریق ژل باید از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنند.
 5. تا 3 روز پس از تزریق ژل باید از ماساژ دادن و نیز دستکاری نمودن موضع تزریق اجتناب گردد.
 6. توصیه می شود تا 2 هفته از استحمام و شستن صورت با آب داغ و رفتن به سونا پس از تزریق ژل ، خودداری کنید.
 7. از ایجاد هر گونه فشار یا ضربه به ناحیه تزریق بخصوص ناحیه لب ها تا 72 ساعت پس از تزریق باید پرهیز نمود.

چنانچه پزشک معالج از ژل های استاندارد استفاده نماید . قاعدتا عکس العملی که بدن نسبت به آن از خود نشان می دهد . بسیار ناچیز بوده و تنها امکان دارد کمی قرمزی ، تورم و کبودی بروز کند که حداکثر 1 الی 2 هفته به طول خواهد انجامید.

تزریق ژل لب اصفهان | بیچکتومی

نکته :

لازم به ذکر است که ژل هیالورنیک اسید جز بهترین ژل ها می باشد . و پتانسیل جذب آن بسیار فوق العاده می باشد. همچنین این نوع از ژل ها تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا یا سازمان FDA را دریافت کرده اند.

کبودی پس از تزریق با استفاده از قرص ویتامین C ، آب آناناس و کمپرس یخ طی ساعت های ابتدایی بعد از تزریق و کمپرس گرم طی روزهای اولیه پس از تزریق قابل کنترل و پیشگیری خواهد بود.

توجه داشته باشید که چنانچه بعد از تزریق ، با پیدایش حساسیت ، قرمزی یا حتی هر گونه واکنش و عکس العمل غیر طبیعی در محل تزریق مواجه شدید باید فورا به پزشک را اطلاع دهید.
ضروری است . که حتما تا 2 هفته بعد از پایان تزریق به منظور معاینه و در صورت لزوم ادامه روند تزریق می بایست به پزشک معالج خود مراجعه نمایید. در صورتی که تزریق ژل خود را در ساعات خاتمه روز انجام داده اید توصیه می شود به روی گونه ها و صورت خود نخوابید.

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید