نکات مراقبتی تزریق چربی صورت

بهترین تزریق چربی اصفهان | جدیدترین متد تزریق چربی

پس از تزریق چربی صورت چه نکات مراقبتی را رعایت کنید :

مراقبت های بعد از تزریق چربی، تزریق چربی صورت یکی از متد های جوانسازی است که امروزه مورد استقبال گسترده ای قرار گرفته است و افراد با استفاده از این روش می توانند علاوه بر رفع چین و چروک های پوستی ؛ برخی نواحی صورت یا بدن خود را که با کمبود بافت چربی روبروست نیز حجیم تر نمایند و ظاهری بهتر به آن ببخشند.

قاعدتا عمل تزریق چربی در صورتی به نتایج مطلوب خواهد انجامید اگر توسط یک جراح متخصص و حاذق صورت پذیرد. البته ناگفته نماند که به جز تبحر و تجربه جراح ، رعایت صحیح و اصولی مراقبت های بعد از تزریق چربی نیز در ماحصل این عمل و همچنین ماندگاری نتایج آن دخیل می باشد. با توجه به این که رعایت دستورالعمل های مراقبتی پس از تزریق چربی ، تاثیر بسزایی بر روی نتیجه این روش از جوانسازی دارد ؛ تصمیم داریم در مقاله حاضر به شرح تعدای از مهم ترین مراقبت های بعد از تزریق چربی بپردازیم.

نکاتی مراقبتی بعد از تزریق چربی

لازم به ذکر است که به منظور تزریق چربی به موضع مورد نظر و فرمدهی به آن ، در ابتدا می بایست چربی مورد نیاز از نواحی ای از بدن که با تجمع چربی مواجه است برداشته شده و پس از پالایش و خالص سازی در ناحیه مورد نظر تزریق گردد.

تورم و کبودی بعد از تزریق چربی

احتمال دارد محل تزریق چربی و موضعی که چربی از آن برداشت شده با تورم و کبودی مواجه گردد ، این اتفاق نگران کننده نیست و تدریجا طی چند روز الی چند هفته مرتفع می گردد.

البته توجه داشته باشید که میزان تورم و کبودی بر اساس حجم چربی برداشت یا تزریق شده متغیر است ، اما غالبا زمان خوابیدن ورم تزریق چربی ۲ الی ۳ هفته به طول خواهد انجامید.

ضمنا شما می توانید جهت تسریع جذب کبودی و ورم به وجود آمده ، تا ۷۲ ساعت از کمپرس سرد و بعد از این بازه زمانی از کمپرس گرم استفاده نمایید.

بهترین تزریق چربی اصفهان | خوابیدن بعد از تزریق بوتاکس

نحوه خوابیدن بعد از تزریق چربی

چنانچه تزریق چربی در صورت انجام شده باشد ، بهتر است برای کاهش ورم صورت ؛ طی روزهای ابتدایی پس از تزریق در هنگام خواب سر بالاتر از سطح پایین تنه قرار گیرد. در صورتی که تزریق چربی در بدن انجام شده باشد باید هنگام خوابیدن به نحوی بخوابید که به محل تزریق ، فشار وارد نشود.

همچنین در صورت تزریق چربی به بدن باید به منظور پیشگیری از لخته شدن خون در پاها ، راه رفتن آهسته در منزل را آغاز نمایید. توصیه می شود که در طی یک هفته بعد از تزریق چربی ، هنگام خوابیدن زیر سر بیمار بلند باشد. (حداقل به مقدار ۳۰ درجه و ترجیحا تا ۴۵ درجه ) و از خوابیدن به یک پهلو خودداری شود.

استحمام بعد از تزریق چربی

از ۴۸ ساعت پس از تزریق چربی ، حمام کردن بلامانع است ؛ البته باید از ماساژ دادن و ایجاد فشار بر روی موضع تزریق پرهیز کرد.

ورزش بعد از تزریق چربی

انجام حرکات ورزشی سنگین تا چند هفته بعد از تزریق چربی ممنوع است ؛ اما با مشورت پزشک خود می توانید انجام فعالیت های سبک ورزشی را از چند روز بعد از تزریق شروع نمایید.توصیه می شود از انجام ورزش شدید به مدت یک هفته تا ۱۰ روز خودداری کنید و در صورتیکه عادت بر ورزش کردن مرتب دارید، بعد از چند روز می توانید ورزش های سبک تری انجام دهید، به شرط اینکه موجب افزایش تورم صورت نشود.

عدم تقارن بعد از تزریق چربی

در برخی موارد پس از تزریق چربی در صورت ، ممکن است فرد تا چند هفته غیر قرینگی را در صورت خود ملاحظه نماید ؛ این مسئله نگران کننده نیست و طی چند روز رفع می شود.

زمان مراجعه کنترل بعد از تزریق چربی به چه صورت می باشد؟
– جلسه اول یک هفته بعد از تزریق چربی

– جلسه دوم ۳ تا ۴ هفته بعد از تزریق چربی

– و جلسات بعدی توسط پزشک معالج تعیین می شود.

در صورت بروز چه علائمی، بایستی به پزشک معالج مراجعه نمایید یا به ایشان اطلاع دهید؟
– زمانی که محل تزریق چربی خونریزی دارد و این خونریزی ادامه دار است و قطع نمی شود.

– خروج ترشحات چربی از محل تزریق چربی

– تب بالای ۵/۳۸ درجه

نحوه مراقبت و پانسمان محل تزریق چربی به چه صورت است؟

محل تزریق چربی روزانه با بتادین با الکل طبی شست و شو داده شود و بعد از خشک کردن آن به مدت یک هفته بر روی آن پماد جنتامایسین چشمی مالیده شود و نیازی به پانسمان نمی باشد. در صورتیکه قصد خروج از منزل را داشته باشید، استفاده از کرم ضد آفتاب بر روی محل تزریق چربی توصیه می شود.

بهترین تزریق چربی اصفهان | درد تزریق چربی

انجام چه اقداماتی می تواند در کاهش تورم و کبودی محل تزریق چربی کمک کننده باشد؟

برای کاهش ورم و تسریع بهبود آن در ۳ روز اول بعد از تزریق چربی، از اکسید آب و یخ بطور آزادانه در آن نواحی از صورت که تزریق چربی انجام شده استفاده کنید. از مصرف داروهایی مانند آسپرین، ژلوفن ، ایبوبروفن و دیکنوفناک به منظور کاهش احتمالی کبودی در طی یک تا دوهفته بعد از عمل خودداری نمایید.

چه مدت زمان بعد از تزریق چربی ، فرد می تواند فعالیت های عادی خود را از سر بگیرد و به سر کار برود؟

در طی دوره استراحت و نقاهت خود در منزل ، از انجام فعالیت هایی نظیر نظافت و باغبانی که نیاز به خم شدن یا وارد کردن فشار دارند، خودداری کنید. زیرا می تواند باعث تشدید ورم صورت و طولانی تر شدن آن شود. با وجود ورم ، فرد می تواند بعد از ۴۸ تا ۷۲ ساعت به سر کار برود.

گن مخصوص بعد از تزریق چربی

باید موضعی که برداشت چربی از آن صورت گرفته را با گن مخصوص یا باند کشی حداقل به مدت ۲ هفته پوشاند.

 

 

بهترین تزریق چربی اصفهان دکتر مسیح شمعی :

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید