عمل بینی و تزریق بوتاکس به صورت

تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی

این روز‌ها تزریق بوتاکس صورت  دوره‌ای در خانم‌ها و آقایان برای رفع چین و چروک انجام می‌شود. بوتاکس یک نوع سم است که به صورت موقتی عضلات صورت را فلج می‌کند و باعث می‌شود صورت چروک نخورد. اما آیا تزریق بوتاکس بعد از عمل بینی باید انجام شود یا بهتر است قبل از عمل جراحی تزریق شود؟ تزریق بوتاکس قبل از عمل بینی صحیح است؟ برای پاسخ به سؤالات خود درزمینه زمان تزریق بوتاکس متن زیر را تا انتها دنبال کنید.

داشتن چهره‌ای زیبا و احساس زیبا بودن یکی از مسائلی است که هر فردی دوست دارد از آن بهره‌مند باشد. یکی از جراحی‌هایی که برای زیبایی انجام می‌شود و در ایران شایع است جراحی زیبایی بینی است. افراد زیادی چه زن و چه مرد سالانه در ایران جراحی بینی را انجام می‌دهند و پس از آن احساس رضایت و زیبایی بیشتری می‌کنند. علاوه بر جراحی بینی تزریق بوتاکس صورت و تزریق ژل لب بعد از عمل بینی به صورت روتین و دوره‌ای توسط برخی افراد برای از بین بردن چین و چروک خود انجام می‌شود.

تزریق ژل لب اصفهان | مراقبت های لازم تزریق ژل رووفیل

اما برای پاسخ به این سؤال که

تزریق بوتاکس قبل از جراحی بینی مشکلی به وجود می‌آورد یا نه؟

لازم است به روند انجام بوتاکس اشاره‌ای بکنیم.

یکی از راه‌های جوان‌سازی و زیبایی پوست تزریق بوتاکس است زیرا کمک می‌کند چین و چروک‌ها و افتادگی پوست از بین برود. بوتاکس یک نوع سم به نام باکتری کلستریدیوم بوتولینوم است که هنگام تزریق به صورت باعث فلج موقت ماهیچه‌های صورت می‌شود. این سم کمک می‌کند که خطوط اخم یا لبخند بیش از حد عمیق نشود.

بعضی فکر می‌کنند که تزریق بوتاکس و عمل جراحی زیبایی بینی با هم تداخلانی دارند و مانعی برای هم حساب می‌شوند. گمان می‌کنند باید چندین ماه از تزریق بوتاکس بگذرد تا فرد بتواند عمل جراحی زیبایی داشته باشد. اما این تصورات حقیقت ندارد و بین این دو عمل زیبایی تداخلی وجود ندارد.

اما اگر می‌خواهید این دو عمل زیبایی را با هم انجام دهید ممکن است مشکلاتی برای شما پیش بیاید. بهتر است تزریق بوتاکس قبل از عمل جراحی زیبایی بینی بین یک تا دو هفته فاصله داشته باشد. نمی‌توان بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس به سراغ جراحی بینی رفت. در ضمن نکته مهم دیگر این است که اگر قصد عمل جراحی بینی را دارید بهتر است که تزریق بوتاکس به بینی انجام ندهید. توصیه می‌شود بیماران از انجام بوتاکس قبل از عمل بینی خودداری کنند زیرا تغییرات عضلات صورت نتیجه عمل بینی را تحت تأثیر قرار می‌دهد. در حقیقت باید در هفت روز نقاهت تزریق بوتاکس صبر کنید تا عوارض احتمالی آن نیز از بین برود تا با خیال راحت به سراغ جراحی زیبایی بینی بروید.

پس شما با ده روز فاصله از تزریق بوتاکس می‌توانید با خیال راحت عمل جراحی بینی را انجام دهید اما اگر تزریق بوتاکس برای شما ایجاد عوارض جانبی کرد لازم است تا پایان یافتن اثرات این تزریق صبر نمایید.
اما این مدت زمانی که برای تزریق بوتاکس قبل از عمل بینی در نظر گرفته شده است برای نواحی صورت، پیشانی، خط لبخند و … است.اما تزریق ژل و بوتاکس به بینی که خیلی از افراد برای زیبایی انجام می‌دهند را نباید قبل از عمل بینی انجام داد.

نکته دیگری که لازم است اشاره کنیم این است که اگر بعد از تزریق بوتاکس جراحی بینی را انجام دهید اثر بوتاکس در شما کوتاه‌تر خواهد بود و دوام کمتری خواهد داشت.

تزریق چربی اصفهاندکتر مسیح شمعی


بیشتر مطالعه کنید :

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید