ترمیم خطوط اخم دور چشم با بوتاکس

ترمیم خطوط اخم دور چشم با بوتاکس | بهترین تزریق چربی اصفهان

ترمیم خطوط اخم دور چشم با بوتاکس

احتمالا خودتان را در آیینه دیده اید که وقتی اخم می کنید بین دو ابروی شما خطوطی نمایان می شود و یا ممکن است به دلایل گوناگون مانند در معرض نور خورشید بودن( ریز کردن چشم ها برای جلوگیری از نور آفتاب) زیر چشم های شما خطوط ریز و یا شاید درشتی ایجاد شده باشد.
علت اصلی این چین و چروک ها انقباض های زیر پوستی است وتزریق بوتاکس باعث کاهش این انقباض های زیر پوستی شده و منجر به صاف تر شدن پوست می شود.

خطوط اخم دو دسته هستند:

ثابت: در حالتی که پوست و شما در حال آرامش هستید هم وجود دارد که غیر از بوتاکس نیاز به ژل هم دارد.
حرکتی: مربوط به وقتی است که شما آرامش ندارید و در اکثر شرایط با تزریق بوتاکس کامل از بین می رود.

به طور کلی کاربردهای تزریق بوتاکس را میتوان به ۲دسته زیبایی و درمانی تقسیم کرد که کاربرد های زیبایی در بوتاکس شامل موارد زیر می باشد:

  • رفع چین و چرو ک های حرکتی
  • متوقف کردن پیشرفت چروک های ثابت مثلا در پیشانی، دور چشم، خط اخم، چین های دورلب و چین های چانه و گردن.

برای درمان چین‌وچروک‌های دور چشم، پزشک بین یک و سه سی‌سی بوتاکس رقیق‌ شده با محلول نمک را به عضله‌ی واقع در زیر چشمتان تزریق می‌کند. اگرچه ممکن است در حین تزریق کمی درد خفیف تا متوسط احساس کنید، باید بتوانید فعالیت‌های روزانه‌ی خود را فوراً بعد از درمان از سر بگیرید.

ترمیم خطوط اخم دور چشم با بوتاکس | بهترین تزریق چربی اصفهانطول مدت اثر تزریق بوتاکس چقدر است؟

این مدت در افراد مختلف متفاوت است و بین ۳ الی ۶ ماه متغیر است که متوسط آن ۴ ماه است. البته باید تذکر داد که از زمان تزریق بوتاکس ، تجزیه دارو شروع می شود و بنابراین به تدریج اثر آن کاهش پیدا میکند
از زمانی که تزریق اول را انجام می دهید، ماندگاری بوتاکس ۶ ماه است. بعد از ترمیم نیز حداقل ۳ ماه اثرا بوتاکس برای شما می ماند.

آیا تزریق بوتاکس زیر چشم بی‌خطر است؟

مقدار اندکی از بوتاکس می‌تواند به رفع چین‌وچروک زیر چشم، در بیمارانی که شرایط لازم را دارند، کمک کند. این درمان در بیماران جوان‌تر که نگهدارنده ی پلک خوبی دارند و نیز در افراد مسن‌تری که دارای آناتومی حدقه‌ی چشم مناسبی هستند، بهتر عمل می‌کند. خطر اصلی این درمان در ناحیه‌ی پایین چشم این است که بوتاکس می‌تواند عضلات نگه‌دارنده‌ی پلک پایین را ضعیف کند. درنتیجه، بیمار ممکن است دچار گرد شدگی پلک پایین شود که چشم را خسته و پیرتر نشان خواهد داد.

رفع چین‌وچروک اطراف چشم به علت خندیدن

بوتاکس چروک‌های اطراف چشم را که با حرکت روبه بالای گونه در هنگام خندیدن تشکیل می‌شوند را برطرف نخواهد کرد. اگرچه، درصورتی‌که چین‌وچروک‌هایتان براثر از بین رفتن بیش‌ازحد خاصیت ارتجاعی پوست پلکتان ایجادشده‌اند، می‌توانید از لیزرهای معمولی یا فرکشنال CO2 استفاده کنید.

عوارض مهم بوتاکس

شایع‌ترین عوارض تزریق بوتاکس شامل کبودی در محل تزریق، افتادگی پلک یا گوشه‌های چشم، سردرد، خستگی و خشکی دهان می‌باشند. با وجودی که بسیار نادر است، همیشه این خطر وجود دارد که بوتاکس فراتر از ناحیه مورد تزریق پخش شود و موجب واکنش‌های ناخوشایند و جدی شود. برای جلوگیری از این عوارض، توصیه می‌شود که بعد از درمان، از مالیدن ناحیه‌ی تزریق‌شده خودداری کنید.

 |  اینستاگرام دکتر مسیح شمعی تزریق چربی اصفهان |


مطالعه بیشتر : 

نکات قبل و بعد از لیزر موهای زائد

لیفت ابرو چیست؟

علت و درمان چین و چروک

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید