مراقبتهای لازم بعد از تخلیه چربی بوکال

بهترین تزریق چربی اصفهان | مراقبتهای لازم بعد از تخلیه چربی بوکال

مراقبتهای بعد از تخلیه چربی بوکال

تخلیه چربی بوکال مناسب کسانی است که توده چربی ایشان به سمت کنج لب به طرف پایین بیرون زده و عامل بیرون زدگی واضح در این ناحیه می باشد. تعداد کسانی که این عمل برایشان ضروری است، زیاد نیست.  برداشتن چربی داخل دهان با قرار گرفتن بافت روی استخوان و کاهش سایز قسمت پایین گونه زیر استخوان های آن ناحیه، گونه ها را برجسته تر می کند.

بنابراین بعد از جراحی بوکال فت انجام دقیق مراقبت ها و توصیه های پزشک پس از جراحی بوکال فت به کوتاه تر شدن دوره نقاهت و به حداقل رساندن خطرات و عوارض بعد از عمل کمک بسیاری می کند. خوشبختانه، مراقبت های بعد از این جراحی بسیار راحت و آسان هستند. مهم ترین آنها عبارتند از:

 1. در ۳ تا ۴ روز اول باید از غذاهای آبکی ونرم استفاده کنید و کمترین استفاده از دهان و فک خود را داشته باشید .
 2. طبق تجویز پزشک تا یک هفته بعد از عمل از آنتی بیوتیک ها استفاده کنید .
 3. در حالت استراحت سر خود را بالا نگه دارید تا نواحی جراحی شده تا چند روز بعد از عمل که به حالت طبیعی برمی گردند کمترین فشار را به شما تحمیل کنند.
 4. تا زمانی که محل جراحی به خوبی درمان نشده سیگار نکشید .
 5. بخیه ها ومحل زخم را با زبانتان لمس نکنید .
 6. از انجام ورزش‌هایی که ممکن است طی آن به صورتتان ضربه وارد شود؛ نظیر ورزش‌های رزمی تا درمان کامل محل زخم دوری کنید .
 7. بهتر است تا یک هفته بعد از عمل، از گِن مخصوص صورت جهت کاهش تورم و فشار بر روی صورت استفاده کنید .

مطالب خواندنی و آموزشی دکتر مسیح شمعی بهترین تزریق چربی اصفهان :


بهترین تزریق چربی اصفهان | دانستنی های جراحی بوکال فت.

نکات مهم برای تسریع ترمیم جای بخیه بعد از جراحی بوکال فت

یکی از نگرانی هایی که در ذهن متقاضیان این عمل وجود دارد، این است که جای بخیه ها کی و چگونه از بین می رود. بسیاری هم می خواهند بدانند که در راستای سرعت بخشیدن به بهبود سریع تر، چه اقداماتی می توان انجام داد. در این بخش چند مورد را در این باره ذکر می کنیم:

 1. استراحت مطلق 48 تا 72 ساعت
 2. سعی کنید سر خود را به طور مداوم بالا بگیرید.
 3. از وارد کردن هرگونه فشار خودداری کنید.

دوره نقاهت بوکال فت

طول دوره بهبودی می تواند بسته به نوع عمل جراحی شما متفاوت باشد، اما اکثر افرادی که این عمل را انجام داده اند در عرض دو تا سه روز به کار و بیشتر فعالیت های روزانه خود بازمی گردند. از مزایای جراحی بوکال فت این است که بعد از انجام آن کبودی و تورم زیادی وجود نخواهد داشت. بیماران معمولا خونریزی ندارند و به همین دلیل فرد می‌تواند در ساعات کوتاهی پس از عمل مرخص شود.

ممکن است فرد تا چند روز بعد از عمل احساس درد یا ناراحتی داشته باشد که با مصرف داروهای مسکن می توانید درد را کمتر کنید. در موارد نادر، ممکن است در ۱ الی۲ روز ابتدایی جای زخم و بخیه همراه با خونریزی باشد. خوشبختانه جای بخیه در داخل دهان پس از مدتی به طور کامل برطرف می شود وهیچ گونه جای زخم و اسکار باقی نمی ماند. پس از جراحی بوکال فت، در همان روز بیمار ترخیص شده و به خانه باز میگردد.

مزایای عمل بوکال فت چیست؟

این عمل را می توان دارای مزایای زیادی دانست که در این بخش به معرفی برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد. این مزایا عبارتند از:

 • برجستگی گونه
 • جوانسازی صورت
 • بهبود خطوط و زوایای خط فک و گونه ها
 • این عمل جای زخم یا اسکار نخواهد داشت.
 • برش ها داخل دهان هستند و هیچ برشی روی پوست ایجاد نمی شود.

هزینه عمل بوکال فت

مسئله مهمی که درباره بوکال فت وجود دارد، هزینه آن است. در این قسمت در این باره حرف خواهیم زد. هزینه حذف چربی با انجام این عمل به عوامل زیادی بستگی دارد. از جمله:

 1. این عمل را می توان تحت بیهوشی و بی حسی انجام داد. بنابراین نخستین موردی که بر هزینه این عمل تاثیر می گذارد، انجام آن تحت بی حسی یا بیهوشی است.
 2. وضعیت جسمانی بیمار، میزان چربی و اندازه گونه هر بیمار، دومین عامل تاثیرگذار در هزینه این عمل است.
 3. تجربه، مهارت و دانش جراح، نکته بعدی است که در قیمت عمل بسیار تاثیرگذار است و می توان گفت که هر چه جراح با تجربه و ماهرتر باشد، هزینه بیشتری خواهد داشت.
 4. برخی از موارد به دلیل نیاز، ممکن است چند عمل تکمیلی دیگر نیز برایتان ضروری باشد. مثل تزریق فیلر یا لیبولاکشن. در این صورت طبیعی است که باید انتظار افزایش هزینه این عمل را داشته باشید.
 5. و آخرین عاملی که در مورد هزینه این عمل می توان به آن اشاره کرد که در تعیین میزان آن نقش دارد، محل انجام عمل است که می تواند بیمارستان یا کلینیک دکتر مسیح شمعی باشد.

بهترین تزریق چربی اصفهان | دانستنی های جراحی بوکال فت

آیا ورزش می تواند جایگزین این عمل باشد؟

ورزش روش بسیار خوبی برای کاهش وزن است. اما برخی افراد با این که اندام خوبی دارند، اما دارای صورت چاقی هستند. لاغری با ورزش بدون کاهش وزن از سایر اندام ها امکانپذیر نیست. قطعا نتیجه ای که می توان از بوکال فت گرفت، بسیار متفاوت است. از بین بردن چربی دهان با روش های طبیعی تقریبا غیرممکن است.

آیا می توان چربی گونه و صورت را بدون انجام بوکال فت کم کرد؟

پاسخ به این سوال باید منفی باشد. پوست ناهموار صورت و حتی گردن شما دراثر این اتفاق شل می شود و تبدیل به چربی اضافه می گردد که تغییری بسیار آزاردهنده و ناخوشایند خواهد بود. بنابراین بهترین گزینه انجام لیپوساکشن بوکال فت توسط جراح پلاستیک حرفه ای و با تجربه است. دو نکته مهم که باید در مورد بوکال فت بدانید :

 • یکی از مهمترین نکته هایی که باید در مورد بوکال فت بدانید، این است که برای افراد لاغر مناسب نیست.
 • دومین نکته مهم، انتخاب بهترین جراح پلاستیک و متخصصی است که بتواند با استفاده از این عمل، چربی گونه را به خوبی و به طور یکنواخت از دو طرف بدون آسیب رساندن به عضلات عصبی عضلانی صورت یا دهان از بین ببرد.

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید