تاثیر لیزر بر موهای زائد قرمز

تاثیر لیزر بر موهای زائد قرمز | بهترین تزریق چربی اصفهان

تاثیر لیزر بر موهای زائد قرمز

حتما شما هم شنیده اید که افرادی که موهای قرمز دارند، گزینه ی مناسبی برای درمان لیزر نیستند و نتیجه ی دلخواه را نمی گیرند. اما این مورد برای همه ی افراد صادق نیست. لیزر الکس این قدرت را دارد که روی موهای قرمز بعضی نواحی بدن اثرگذار باشد و موهای زائد را از بین ببرد. میزان تراکم موهای بدن، رنگ دانه ی موهای بخش مورد نظر و رنگ پوست شما تعیین می کند که شما کاندید مناسبی برای لیزر موهای زائد هستید یا نه و آیا لیزر بر موهای قرمز تاثیر گذار است؟

دلیل این که لیزر موهای قرمز را از بین نمی برد

در مکانیسم عمل اشعه های پرانرژی لیزر است. اشعه هایی که برای از بین بردن موهای زائد استفاده می شوند، بر اساس تفاوت بین رنگ مو و پوست اثر می کنند. مکانیسم عمل لیزر الکساندرایت به این صورت است که رنگ دانه های ریشه ی موها را هدف قرار می دهد. به این ترتیب موها از بین می روند، اما پوست بخش های اطراف آسیب نمی بیند. اگر لیزر، تفاوت رنگ دانه ی مو از پوست را به درستی تشخیص ندهد، لیزر اثر نخواهد کرد و موهای زائد از بین نخواهند رفت.

تاثیر لیزر بر موهای زائد قرمز | بهترین تزریق چربی اصفهانلیزر موهای زائد بر موهای تیره بهتر عمل می کند

چون تفاوت رنگ آن ها با پوست روشن بیشتر است و به آسانی توسط رنگ دانه های تیره ی موجود در ساختار مو جذب می شود. در فردی که موهای قرمز دارد، تفاوت رنگ موهای بدن آن ها با پوستشان کم است و لیزر این اختلاف رنگ را تشخیص نمی دهد. به این ترتیب امکان آسیب دیدگی پوست در این افراد بیشتر است. با این توضیحات حتما متوجه شده اید که در صورتی که فرد پوست خیلی روشنی داشته باشد، لیزر می تواند تاثیرگذار باشد.

 

افرادی که موهای قرمز دارند برای لیزر موهای زائد خود چه اقدامی باید بکنند؟

توصیه می کنیم افرادی که موهای قرمز دارند. و دیگر نمی خواهند از روش های قدیمی مثل کرم های مو بر شیو کردن استفاده کند. برای مشاوره به متخصص پوست مراجعه کنند. برای درصد بالایی از افراد حتی با رنگ موهای قرمز لیزر موهای زائد در مناطقی از بدن که تفاوت رنگ پوست و مو زیاد است. می تواند مؤثر باشد. اگر تفاوت رنگ دانه های پوست و مو کافی باشد. لیزر موهای زائد می تواند کاملاً اثرگذار خواهد بود. موهای قرمز رنگ دانه های کمی دارند و به همین دلیل انرژی کمتری جذب می کنند. این ویژگی در افراد با موهای قرمز باعث می شود که نسبت به افرادی که موهای تیره تری دارند. به جلسات درمان بیشتری برای کاهش دائمی موهای زائد بدن خود نیاز داشته باشند تا نتیجه ی دلخواه را بگیرند.

باید گفت که از بین بردن موهای زائد با لیزر برای همه ی افرادی که موهای قرمز رنگ دارند. به طور قطع موثر نیست. اما برای افرادی که موهای قرمز تیره تر یا ضخیم تری دارند ممکن است موثر باشد. معمولا در این افراد برای از بین بردن و کاهش موهای زائد با لیزر با بهترین نتیجه دست کم به 5 جلسه لیزر نیاز است. البته اگر موها روشن تر و نازک تر باشند، معمولا بهتر است درمان چند جلسه بیشتر ادامه یابد.

پس لیزر موهای زائد برای افرادی که موهای قرمز دارند نیز موثر است. تصور نکنید که چون بدن شما ملانین کافی تولید نمی کند. پس از مزایای لیزر محروم هستید. به یک متخصص پوست و موی مجرب مراجعه کنید. تا با بررسی دقیق وضعیتتان بهترین روش را برای شما انتخاب کند.

 


دکتر مسیح شمعی تزریق چربی اصفهان

آدرس: اصفهان، سه راه حکیم نظامی، ابتدای خیابان حکیم نظامی، جنب بانک صادرات، کوچه لطفی (55) طبقه اول


بیشتر مطالعه کنید : 

جلوگیری از جوش زدن بعد از لیزر موهای زائد

از بین بردن موهای کرکی با لیزر

مزایا و کاربردهای میکرونیدلینگ

حالت تهوع بعد از تزریق بوتاکس

علت موثر نبودن لیزر بر موهای سفید

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید