آیا بوتاکس زیر بغل تاثیری در کاهش تعریق دارد؟

بهترین تزریق چربی اصفهان | آیا بوتاکس زیر بغل تاثیری در کاهش تعریق دارد؟

آیا بوتاکس زیر بغل در کاهش تعریق تاثیر دارد؟

بوتاکس زیر بغل در کاهش تعریق |  یکی از شرم آورترین مشکلاتی که تقریبا همه ما با آن مواجهیم و هنوز هم از صحبت کردن درباره آن خجالت می‌کشیم، تعریق زیاد در قسمت‌های ناخوشایند بدن یعنی زیر بغل است. همه ما تجربه خیس شدن زیر بغل لباس مورد علاقه‌مان در مهمانی را داریم، که نه تنها خجالت می‌کشیم دیگران آن را ببینند، بلکه حس ناخوشایند و آزاردهنده‌ای هم دارد.

هرچقدر هم مام و دئودورانت برای خشک نگه داشتن این ناحیه استفاده کرده باشید باز هم تفاوتی نمی‌کند و خیس عرق می‌شوید. امروزه به لطف پیشرفت پزشکی و زیبایی دیگر عرق زیر بغل مانند گذشته مشکل ساز نیست. بوتاکس زیربغل پدیده نسبتا جدیدی است که معضل عرق زیاد این ناحیه را برطرف می‌کند.

روش بوتاکس زیر بغل یک روش درمانی برای کاهش ترشح عرق در منطقه زیر بغل است. بعد از تزریق بوتاکس به این ناحیه، عصب‌های مسئول ارسال سیگنال تعریق مسدود شده و غدد عرق دیگر تعریق زیاد ندارند و ترشح محدود می‌شود. هایپرهیدروزیس (تعریق بیش از حد) ممکن است در سایر نقاط بدن مانند دست‌ها، پیشانی و پاها نیز اتفاق بیفتد.


همراه ما باشید با مطالب پیشنهادی دکتر مسیح شمعی بهترین تزریق چربی اصفهان :


بهترین تزریق چربی اصفهان | بوتاکس زیر بغل

‏کاربرد بوتاکس زیر بغل

بوتاکس زیر بغل در واقع برای کاهش ترشح عرق و کنترل تعریق بیش از حد در این ناحیه استفاده می‌شود. براساس شواهد و آمار، بوتاکس ۸۲ تا ۸۷ درصد میزان تعریق زیربغل را کاهش می‌دهد. از کاربردهای بوتاکس زیربغل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. کنترل بوی بد و احساس راحتی
 2. اعتماد بنفس فرد در فعالیت‌های روزمره افزایش می‌یابد.
 3. مدیریت تعریق بیش از حد و رفع خارش و لکه‌های قهوه‌ای پوست

بوتاکس به عنوان یک ماده شیمیایی، عملکرد عضلات را مختل می‌کند. با تزریق بوتاکس به عضلات زیر بغل، عملکرد این عضلات محدود شده و ترشح عرق در این ناحیه کاهش می‌یابد. البته این روش موقت برای کنترل تعریق بیش از حد در ناحیه زیربغل محسوب می‌شود.

اثرات بوتاکس این قسمت معمولا ۴ تا ۶ ماه دوام دارد، پس از آن باید مجدد تزریق شود. پس از انجام بوتاکس، ترشح عرق در این قسمت کاهش یافته و فرد احساس راحتی بیشتری در فعالیت‌های روزمره دارد. به علاوه اینکه ترس و خجالت ناشی از دیده شدن لکه عرق روی لباس از بین رفته و اعتماد بنفس بیمار بیشتر می‌شود.

بوتاکس زیر بغل برای چه کسانی مناسب است؟

بوتاکس زیر بغل برای افرادی مناسب است که از هایپرهیدروزیس رنج می‌برند و به دنبال راهی برای کاهش ترشح هستند. این روش معمولا برای موارد زیر توصیه می‌شود :

 • افرادی که به شدت از تعریق ناحیه زیر بغل رنج می‌برند و مشکلاتی مانند بوی نامطبوع، لکه‌های قهوه‌ای در پوست، خیسی و ناراحتی در فعالیت‌های روزمره را تجربه می‌کنند
 • افرادی که به خاطر عرق کردن زیاد در این قسمت دچار کمبود اعتماد بنفس شدند و از خیس شدن لباسشان خجالت می‌کشند.
 • افرادی که به دنبال راهکار موقت برای کنترل ترشح عرق زیر بغل هستند.
 • آن‌هایی که به‌خاطر عرق زیاد دچار سوزش و سوختگی در این ناحیه می‌شوند.

بهترین تزریق چربی اصفهان | بوتاکس زیر بغل در کاهش تعریق

بوتاکس زیر بغل برای چه کسانی مناسب نیست؟

تزریق بوتاکس به غدد عرق زیربغل برای افرادی که علت هایپرهیدروزیس آن‌ها بیماری زمینه‌ای است توصیه نمی‌شود. افرادی که داروهای رقیق کننده خون مصرف می‌کنند، اختلال انعقاد خون شدید دارند یا غدد عرق خود را با عمل جراحی برداشتند نباید بوتاکس زیربغل انجام دهند.

هرچند تاثیر بوتاکس روی زنان باردار و شیرده‌ مشخص نیست، اما بهتر است در صورتی که در دوران بارداری قرار دارید، یا به کودکتان شیر می‌دهید حتما از قبل به پزشک متخصص اطلاع دهید. افراد مبتلا به بیماری‌های عصبی هم باید با مشورت پزشک این کار را بکنند.

مزایای بوتاکس زیر بغل

از مزایای این روش محبوب می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. بوتاکس زیربغل تکنیکی با اثرگذاری بالا است که بیش از ۸۰ درصد موفقیت آمیز بوده و میزان رضایت بالایی دارد.
 2. روش غیرتهاجمی با کمترین ریسک برای کنترل غدد عرق در ناحیه زیربغل به شمار می‌آید.
 3. دوره نقاهت و بهبود بعد از تزریق بوتاکس زیربغل نسبت به سایر روش‌های جراحی کوتاه است و بیمار بلافاصله می‌تواند به روتین عادی زندگی خود برگردد.
 4. فرایند انجام آن کوتاه است و نهایت در ۱۵ دقیقه انجام می‌شود.
 5. درد کمی دارد.
 6. باعث افزایش اعتماد بنفس می‌شود.
 7. نیاز به مصرف مداوم محصولات بهداشتی و دئودورانت‌ها را کم می‌کند.

بهترین تزریق چربی اصفهان |درمان هایپر هیدروزیس بابهترین تزریق چربی اصفهان | کمک تزریق بوتاکس زیر بغل

پرسش‌های متداول

بوتاکس زیر بغل کی اثر می کند؟
چیزی نزدیک به ۳ روز طول می‌کشد تا بوتاکس شروع به اثرگذاری کند. البته بیشتر افراد از همان روز نخست بعد از درمان، تغییرات و اثرگذاری را حس می‌کنند. نتیجه و ماندگاری بوتاکس ۶ تا ۱۲ ماه طول می‌کشد.

میخواستم به خاطر عرق بوتاکس زیر بغل انجام بدم خیلی درد داره؟
تزریق بوتاکس معمولا درد ندارد تا جایی که بیشتر افراد حتی بدون بی حسی هم می‌توانند میزان درد آن را تحمل کنند. برای اینکه هیچ دردی در طول تزریق احساس نکنید پزشک از بی حسی موضعی برای ناحیه زیربغل استفاده می‌کند.

آیا بوتاکس زیربغل درد دارد؟
بوتاکس زیربغل با استفاده از سوزن‌های نازکی انجام می‌شود که ممکن است حین تزریق فقط کمی سوزش داشته باشند اما درد غیرقابل تحملی ندارند. هیچ برش جراحی در این روش نیست بنابراین زخم و جای زخمی هم نخواهد بود و کل پروسه بدون درد یا با حداقل درد انجام می‌شود. به علاوه اینکه با استفاده از بی حسی موضعی دیگر هیچ دردی احساس نمی‌شود.

تاثیر بوتاکس زیر بغل چقدر است؟
شواهد نشان می‌دهند که بیش از ۹۰ درصد افرادی که برای مشکل هایپرهیدروزیس زیربغل سراغ این تکنیک آمده‌اند از نتیجه آن راضی بودند. ماندگاری و تاثیر بوتاکس زیربغل حدود ۶ ماه است و بعد از این بازه باید دوباره تزریق انجام شود. البته بعد از چند بار ترمیم، فاصله بین هربار تزریق بیشتر می‌شود چرا که اثر آن در بدن وجود دارد.

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید