آیا لیزر بیکینی باعث سرطان می شود؟

بهترین تزریق چربی اصفهان | آیا لیزر بیکینی باعث سرطان می شود؟ | بهترین تزریق چربی اصفهان

آیا لیزر بیکینی باعث سرطان می شود؟

اگر بدانیم لیزر چیست و مکانیسم عمل آن چگونه است. پاسخ این سوال را بهتر متوجه خواهیم شد. در واقع در این روش پرتوهای غیر یونیزه ی لیزر به بخشی از پوست که قرار است. موهای زائد آن از بین برود، تابانده می شود. این پرتوها به رنگ دانه های ملانینی مو گرما می دهند. و فولیکول های آن ناحیه در اثر این گرما تخریب می شوند. لیزر هیچ آسیبی به بافت اطراف وارد نمی کند و فقط فولیکول مو را هدف قرار می دهد. به این ترتیب در فولیکول های تخریب شده دیگر مویی رشد نمی کند. در ادامه میپردازیم به بررسی اینکه آیا لیزر بیکینی باعث سرطان می شود؟

لیزرها، پرتوهای غیر یونیزه اند و با پرتوهای یونیزه کننده ی هسته ای و اشعه X که سرطان زا هستند، متفاوتند. امروزه اشعه ی ایکس در عکس برداری از استخوان های بدن به کار برده می شوند. این اشعه های یونیزه کننده وارد بدن شده و DNA ی سلول را تخریب می کنند. آسیب DNA زمینه ی بروز سرطان را فراهم می کند. اما پرتوهای لیزر موهای زائد متفاوتند و به درون بدن نفوذ نمی کنند. پرتوهای لیزر فقط به سطح پوست برخورد می کنند. و فراتر نمی روند. بنابراین باعث ایجاد سرطان نمی شوند. سازمان غذا و داروی ایالات متحده(FDA) بی خطر بودن اشعه های مورد استفاده برای لیزر موهای زائد را تایید کرده است.

آیا لیزر بیکینی باعث سرطان می شود؟ | بهترین تزریق چربی اصفهانلیزر همچنین برای پاک کردن تاتو، خال کوبی و ضایعات پوستی هم به کار برده می شود. در سایر درمان های پوستی به خصوص جراحی سرطان و پوست، دندانپزشکی، چشم پزشکی و معالجه ی واریس هم کاربرد دارد.

آیا لیزر بیکینی باعث ناباروری می شود؟

همان طور که گفته شد، پرتوهای لیزر مو فقط فولیکول های مو را هدف قرار می دهند. و به درون بدن نفوذ نمی کنند و به ارگان های داخلی آسیب نمی زنند. لیزرهایی که در کلینیک های لیزر مو مورد استفاده قرار می گیرند. کمتر از یک میلی متر به پوست وارد می شوند. بنابراین لیزر برای موهای زائد ناحیه تناسلی به تخمدان ها و رحم برخورد نمی کند. و باعث نازایی و مشکلات باروری نمی شود. در واقع این تفکر ناشی از ترس و اطلاعات غلط غیر علمی است که به صورت یک شایعه درآمده و صحت علمی ندارد .

با این حال نکته ی بسیار مهم و قابل توجه این است. که اگر لیزر موهای زائد توسط فردی غیر متخصص انجام شود. می تواند بسیار خطرناک باشد. استفاده از لیزر با فرکانس نا مناسب و بدون در نظر گرفتن. رنگ و جنس پوست می تواند سوختگی یا لکه های تیره ایجاد کند.


دکتر مسیح شمعی تزریق چربی اصفهان

آدرس: اصفهان، سه راه حکیم نظامی، ابتدای خیابان حکیم نظامی، جنب بانک صادرات، کوچه لطفی (55) طبقه اول


بیشتر مطالعه کنید : 

کلاژن سازی پوست با نخ سیلوئت

با مراقبت های درمان لیفت با نخ آشنا شوید :

هدف از بالا کشیدن ابرو با لیفت ابرو از زبان دکتر مسیح شمعی

لیفت صورت با نخ چقدر ماندگار است ؟

مزیت و عوارض جراحی لیفت ابرو

هیچ نظری وجود ندارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع به تایپ کنید و Enter را برای جستجو وارد کنید

سبد خرید